Угорщина і Словенія спільно просять ЄС профінансувати сполучення газопроводів

Понеділок, 4 лютого 2019, 10:22

Угорщина і Словенія спільно подають заявку на отримання фінансування Євросоюзу для сполучення своїх газопровідних мереж, що дозволить Угорщині купувати скраплений природний газ з Італії.

Про це заявив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто, повідомляє прес-служба уряду.

"Диверсифікація джерел постачання газу, тобто можливість купівлі газу з якомога більшої кількості джерел, має ключове значення для Угорщини. З огляду на те, що будівництво хорватського СПГ-терміналу зараз невизначене, і ціна, запропонована Хорватією, також значно перевищує доступну ринкову ціну, на додаток до чого також невизначено, коли американські та австрійські компанії почнуть видобувати румунський газ з-під Чорного моря, ми потребуємо додаткових джерел газу", - пояснив він.

"Одним з можливих сценаріїв є придбання СПГ через італійські термінали. Нині, однак, інфраструктурні умови для цього не існують з огляду на те, що між італійськими терміналами СПГ і Угорщиною немає газопроводу, - заявив Сійярто.

"Саме тому ми уклали угоду зі Словенією, адже якщо ми з'єднаємо наші дві газопровідні системи, то стане фізично можливим придбати газ з італійських СПГ-терміналів", - підкреслив він.

"Угорщина та Словенія подали до Європейського союзу спільну заявку на сполучення їхніх систем газопроводу і включення у так званий список проектів спільного інтересу, що є передумовою для отримання фінансування ЄС від проекту розвитку", - пояснив міністр.

Сійярто зазначив, що зараз ведуться переговори щодо того, якою повинна бути потужність запропонованого інтерконектора. Рішення Ради Європи очікується навесні, додав він.

Як відомо, Угорщина в значній мірі залежить від Росії у постачанні природного газу, який зараз переважно надходить через трубопровід з України. Росія також будує атомну електростанцію в Угорщині.

"Турецький потік", споруджуваний з Росії до Туреччини, зі щорічною потужністю від 5 до 6 мільярдів кубометрів, доставлятиме газ на південний кордон Угорщини за новим маршрутом через Болгарію і Сербію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua