Рішення СОТ "легалізує" санкції України проти РФ – Мінекономрозвитку

П'ятниця, 5 квітня 2019, 16:50

Рішення Світової організації торгівлі щодо "транзитної суперечки" з РФ означає правомірність усіх санкцій, накладених Україною на Російську Федерацію.

Про це в коментарі "Європейській правді" заявила радник міністра економічного розвитку і торгівлі України Роксолана Підласа.

Нагадаємо, сьогодні у СОТ розповсюдили рішення Групи експертів щодо справи DS 512, в якій Україна виступає проти Російської Федерації. У цій справі сьогодні Україна стверджує, що РФ неправомірно обмежила транзитний рух з території України через територію РФ в треті країни та порушила базові принципи багатосторонньої торговельної системи.

Втім, група експертів СОТ визнала, що дії Росії були виправданими, оскільки дійсно існує "надзвичайна ситуація в міжнародних відносинах" між Україною та РФ.

Третя поразка у СОТ: які наслідки матиме провал у транзитній суперечці з РФ

Роксолана Підласа звертає увагу, що група експертів не надала будь-яких рекомендацій щодо приведення заходів у відповідність до положень правил СОТ.

"Такі висновки Групи експертів одночасно означають, що усі дії України у торговельно-економічній сфері, спрямовані на протидію агресії Російської Федерації, є безумовно виправданими в очах міжнародного права та міжнародної спільноти (санкції, ембарго, обмеження у сфері валютно-фінансового регулювання та усі інші обмеження)", - пояснила вона.

Наразі Мінекономрозвитку вивчає матеріали справи та розробляє стратегію подальшого захисту інтересів України в рамках СОТ, уточнює Підласа.

Читайте детальніше у статті "Третя поразка у СОТ: які наслідки матиме провал у транзитній суперечці з РФ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: