Топ-радник Суду ЄС: Польща порушила правила суперечливим законом про суддів

Четвер, 20 червня 2019, 14:14

Генеральний адвокат Суду ЄС стверджує, що польський закон про вихід суддів на пенсію є порушенням правил Європейського Союзу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Відповідний закон у Польщі ухвалили ще в 2017 році. Уряд стверджував, що закон допомагає очистити суди від суддів, які почали кар'єру за комуністичного режиму. Критики переконували, що закон був спробою партії влади "Право і справедливість" (PiS) взяти судову систему під контроль.

Читайте також
Європейський суд: Польща має призупинити дію суперечливого судового закону

Закон знижував вік виходу суддів на пенсію з 67 до 65 років для чоловіків і до 60 років для жінок, дозволяючи їм продовжити роботу у старшому віці лише за умови отримання дозволу міністра юстиції.

Європейська комісія почала процедуру притягнення Польщі до відповідальності через цей закон. У результаті він був змінений в 2018 році. Новий текст закону більше не містив різного віку виходу на пенсію для чоловіків і жінок, а рішення про продовження терміну їх повноважень мала ухвалювати Рада суддів Польщі, а не міністр юстиції.

Проте Єврокомісія заявила, що ці зміни не є достатніми для ліквідації всіх проблемних моментів закону. 

Читайте також
Прем’єр Польщі: рішення ЄК підриває діалог щодо судової реформи

У своєму висновку у четвер генеральний адвокат Суду ЄС Євгеній Танчев заявив, що закон порушує рівноправне ставлення до чоловіків і жінок. Адвокат також стверджує, що закон не містить гарантій непорушності і незалежності суддів.

"Знижуючи вік виходу на пенсію для суддів судів загальної юрисдикції і надаючи міністрові юстиції право продовжувати термін роботи таких суддів, Польща порушила свої зобов'язання за законодавством ЄС", - йдеться у висновку Танчева.

Ця справа є частиною більш широкого конфлікту між Польщею та ЄС з приводу масштабних реформ в системі правосуддя, які PiS здійснила після приходу до влади в 2015 році.

Суд ЄС схильний ухвалювати рішення, прислухаючись до рекомендацій генерального адвоката, проте не зобов'язаний це робити.

Остаточний вердикт у справі суд винесе згодом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua