Грузія: курс ларі досяг загрозливого показника

Середа, 31 липня 2019, 18:03

Обмінний курс грузинської валюти ларі досяг показника, який може поставити під загрозу стабільність цін.

Про це заявив Національний банк Грузії, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Новости-Грузия".

Нацбанк заявив, що 1 серпня продасть $ 40 мільйонів для стабілізації курсу. Він підкреслює, що зараз курс досяг загрозливого показника на тлі шоків, пов'язаних з туризмом і негативними очікуваннями, попри позитивну внутрішню і зовнішню макроекономічну динаміку.

У Нацбанку зазначають: готові до здійснення інтервенцій і в найближчі дні. Якщо тиск на інфляцію, виходячи з обмінного курсу, збережеться, то Національний банк також має намір посилити монетарну політику.

Курс грузинської національної валюти після стрімкого падіння в кінці червня знову пішов на спад і 31 липня досяг рекордно низької позначки у 2,97 ларі за долар.

Як наголошується в заяві, банк вважає за доцільне послідовно використовувати наявні в його розпорядженні інструменти, щоб не відбулася матеріалізація ризиків.

Після червневих протестів у Тбілісі влада РФ, посилаючись на необхідність захисту російських туристів, з 8 липня заборонила прямі польоти в Грузію. Російським туроператорам заборонили продаж путівок, а уряду доручили евакуювати росіян на батьківщину.

За оцінкою Нацбанку Грузії, вплив скорочення туристичного потоку з Росії на економіку Грузії складе близько 200-300 мільйонів доларів протягом решти року.

Наприкінці червня Національний банк Грузії відмовився штучно підтримувати курс ларі шляхом продажу іноземної валюти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.

10 головних питань про геноцид в Україні, покарання за нього та міжнародні суди

"Увесь світ бачить фото з Бучі, Маріуполя, Харкова. То для чого потрібні інші докази, якщо звірства росіян і так очевидні?"