У Франції розшукують твори мистецтва, які зникли з Єлисейського палацу

Понеділок, 8 липня 2019, 12:44

Поліція розслідує зникнення творів мистецтва з Єлисейського палацу на тлі зростаючого скандалу через нездатність держави відстежити тисячі картин, статуй і антикваріату.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Times.

Останнє розслідування щодо зниклих творів було розпочато після того, як комітет Міністерства культури визначив, що з резиденції французького президента зникли сім дерев'яних, теракотових і бронзових статуй.

Загальна вартість статуй становить десятки тисяч євро, до розслідування залучили елітний паризький підрозділ по боротьбі з організованою злочинністю.

Поки тільки встановлено, що статуї були взяті для прикрашання палацу між 1897 і 1984 роками, і що зараз їх немає на місці. Ніхто не знає, чи були вони вкрадені, загублені, зламані або помилково викинуті. Вони також не знають, коли статуї пропали.

Читайте також
Єлисейський палац відкрив онлайн-магазин: за 3 дні продав на 350 тисяч євро

Чиновники передали детальні документи з описом творів мистецтва разом з фотографіями.

За останні два століття Єлисейський палац, а також міністерства та посольства реквізували близько 467 000 творів мистецтва. Але коли чиновники склали список всіх цих творів мистецтва, вони виявили, що 57 500 зникли, в тому числі близько 1000 на Єлисейських полях.

Багато з них були взяті міністрами і їх радниками для своїх будинків після відходу з посади.

Деякі зникнення відбулися через некомпетентність. Античний абажур, який був класифікований як зниклий, було знайдено, що порошать в шафі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.

Напіввихід Росії: Москва прагне вийти із СОТ, але боїться цього кроку

Вийшовши із СОТ, РФ навряд чи колись зможе поновити своє членство на кращих умовах. А цілком ймовірно – і на нинішніх також.