ЦРУ спільно з німецькою розвідкою мали доступ до секретної інформації понад сотні країн – ЗМІ

Середа, 12 лютого 2020, 08:18

ЦРУ було таємним власником компанії, яка робила шифрувальні пристрої та лінії зв'язку для розвідувальних агентств по всьому світу,  і у співпраці з німецькою розвідкою стежило, як іноземні уряди, в тому числі дружні, мимоволі розкривали свої секрети.

Відкриття, описане в доповіді ЦРУ як "розвідувальний переворот століття", було вперше представлене в спільному розслідуванні газети Washington Post і німецького мовника ZDF.

Компанія Crypto AG була домінуючим виробником шифрувальних пристроїв з часів Другої світової війни до початку XXI століття.

Існувало також секретне спільне партнерство між ЦРУ і західнонімецькою розвідкою, яке було відоме під кодовими назвами "Тезаурус" і "Рубікон".

"Іноземні уряди платили хороші гроші США і Західній Німеччині за привілей прочитання їхніх найсекретніших повідомлень принаймні двома зарубіжними країнами" – йдеться у доповіді ЦРУ.

Російські дипломати, яких Болгарія звинуватила у шпигунстві, виїхали з країни

Німецьке шпигунське агентство BND покинуло операцію на початку 1990-х років через страх викриття, але ЦРУ не продавало активи компанії до 2018 року, йдеться в доповіді.

Ні Китай, ні Радянський Союз не купували шифрувальні пристрої компанії Crypto, підозріло ставилися до її походження, але вона продавала свою продукцію у більш ніж в 100 інших країн.

Іран також був клієнтом Crypto, що дозволило ЦРУ і Агентству національної безпеки (АНБ) шпигувати за революційним урядом в Тегерані під час кризи із заручниками 1979 року. Американська розвідка також змогла підслухати, як лівійські офіційні особи вітали один одного з бомбардуванням Берлінської дискотеки в 1986 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: