Україна вперше за роки згадана у програмі словацького уряду

Середа, 22 квітня 2020, 15:35

Новий уряд Словаччини на відміну від своїх попередників згадав про Україну, представляючи програму своєї зовнішньополітичної діяльності.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на словацьке видання Aktuality.

Зазначається, що уряди Петера Пеллегріні і Роберта Фіцо були прагматичні щодо конфлікту між Росією і Україною - вони чекали спільної європейської позиції після анексії Криму, формально засудили цю акцію і приєдналися до європейського мейнстріму.

Але Фіцо, будучи прем'єр-міністром, заявив в 2017 році, що якщо будуть прийматися подальші санкції проти Росії, він ніколи більше їх не підтримає.

Уряди Фіцо і Пеллегріні також проявляли обережність, відмовляючись однозначно засудити військову експансію Росії. У програмній заяві обох урядів Україна в цьому контексті жодного разу не згадана.

Читайте також
Від вірусу до реваншу: подвійний виклик для нового уряду Словаччини

Однак уряд Ігоря Матовича в цьому відношенні відрізняється. Вперше в програмній заяві словацький уряд згадує, що територія східного сусіда Словаччини була безумовно окупована іноземною державою.

"Ми будемо активно підтримувати трансформацію України і її європейську перспективу, і ми не сприймаємо порушення її територіальної цілісності", - йдеться в програмній заяві нового уряду.

Нагадаємо, місяць тому президентка Словаччини Зузана Чапутова призначила новий уряд на чолі з прем’єром Ігорем Матовичем.

Про новий уряд Словаччини читайте у статті: Словацький турбоуряд: чи зможе влада "нових облич" впоратися з кризою в країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.