Туреччина відповіла на демарш Греції щодо бурінь у Середземному морі

Середа, 22 липня 2020, 15:07

Туреччина у відповіді на демарш Греції щодо планів турецької сейсморозвідки на південь і схід від грецького острова Кастеллорізо, заявила, що зона входить до її континентального шельфу і назвала претензії Греції такими, що суперечать міжнародному праву.

Як пише "Європейська правда", про це йдеться в офіційній заяві, оприлюдненій речником міністерства закордонних справ Туреччини Хамі Аксоєм.

"Морська територія, у якій здійснюватиме дослідження корабель Oruç Reis, розташована повністю у межах континентального шельфу, як повідомлялося ООН, та у межах ліцензії, наданої урядом Туреччини Турецькій нафтовій корпорації (TPAO) у 2012 році", - зазначається у заяві.

Речник МЗС додає, що інше судно сейсмічної розвідки, Barbaros Hayrettin Paşa, вже проводило дослідження на частині цієї території у попередні роки.  

Територія, про яку йде мова, наголошує він, знаходиться у 2 км від турецької Анатолії, і за 580 км від континентальної частини Греції.

"Греція… стверджує, що зона, де буде здійснюватися розвідка, знаходиться у межах її власного континентального шельфу. Ці заяви Греція пояснює наявністю віддалених островів далеко від континентальної частини країни, зокрема Кастеллорізо. Ці максималістичні претензії Греції щодо континентального шельфу суперечать міжнародному праву та судовим рішенням… Відтак ми відкидаємо ці невиправдані твердження Греції", - додають у повідомленні МЗС Туреччини.

Нагадаємо, МЗС Греції у вівторок подав демарш в МЗС Туреччини через своє посольство в Анкарі на знак протесту проти оголошених планів турецької сейсморозвідки на південь і схід від грецького острова Кастеллорізо з 21 липня по 2 серпня.

Також міністр закордонних справ Греції заявив, що незаконна поведінка Туреччини в Східному Середземномор'ї загрожує згуртованості НАТО і відносинам Анкари з Європейським Союзом.

Читайте також: Друге вбивство Візантії: що означає рішення Ердогана зробити Святу Софію мечеттю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.