У Словаччині опозиція ініціює вотум недовіри прем’єру через плагіат

Четвер, 23 липня 2020, 09:12

Через чотири місяці після призначення нового словацького уряду опозиція ініціювала вотум недовіри прем’єр-міністру Ігорю Матовичу через звинувачення у плагіаті.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Pravda.

Матович заявив у середу, що якщо йому висловлять недовіру, то він піде з політики, але його рух OĽaNO залишиться в коаліції. Висловлення недовіри прем'єр-міністру відповідно до словацької конституції означає падіння всього уряду.

Як повідомляє видання Denník N, у своїй дипломній роботі 1998 року Матович скопіював уривки з двох книг, доповнив кілька сторінок тексту і представив результат як свою роботу, не цитуючи належним чином використані джерела.

Ініціатива відсторонити прем'єр-міністра після його справи про плагіат виходила від опозиції, яка, однак, не має достатньої кількості голосів, щоб привести свою пропозицію у виконання. Правлячі партії, які мають конституційну більшість у парламенті, мають намір підтримати прем'єр-міністра.

Опозиція обґрунтувала пропозицію про відставку Матовича головним чином тим, що прем'єр-міністр не виконує своєї обіцянки чесно і сумлінно виконувати свої обов'язки в інтересах громадян, не виконує програмну заяву уряду і що у Словаччини немає стратегії розвитку країни після коронавірусної кризи.

Словацький прем'єр-міністр - не перший політик у керівній коаліції, якого звинувачують у плагіаті. Так, спікер парламенту і коаліційної партії "Ми - сім'я " Борис Коллар копіював іноземні тексти у своїй дисертації, не посилаючись на джерело.

Читайте також Прем'єр-плагіатор: що загрожує кар'єрі "словацького Зеленського".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Афганський колапс: що впливає на позицію Заходу щодо визнання уряду талібів

Який курс оберуть західні країни щодо захопленого Афганістану і, зокрема, нового уряду, сформованого талібами?

Спроба №3: чому Болгарія ніяк не може сформувати коаліцію та які наслідки це матиме

Болгарія ніяк не може вийти з глибокої політичної кризи. І схоже, з кожним новим кроком ще більше заглиблюється у безвихідь. 

Кругляк 2.0: як Україна йде до нової суперечки з ЄС

Найближчим часом Україна скасує мораторій на експорт необробленої деревини. Але таким чином, щоб залишити неможливим продаж кругляка за кордон.