МЗС відмежувалося від слів Пристайка щодо Донбасу та Криму: "це його особиста думка"

П'ятниця, 28 серпня 2020, 15:19

Глава МЗС Дмитро Кулеба назвав особистою думкою заяву свого попередника Вадима Пристайка про варіант тимчасової відмови від ідеї повернення контролю на Донбасі, додавши, що його слова не відповідають офіційній позиції держави. 

Таку позицію міністр висловив у коментарі "Європейській правді". 

Раніше Пристайко, колишній міністр закордонних справ, у інтерв’ю "ЄвроПравді" висловив думку, що у разі провалу Мінських угод і сценарію з миротворцями Україні слід тимчасово відмовитися від ідеї повернення контролю на Донбасі, особливо якщо на кону стоятиме західний вектор розвитку держави.

Читайте також
Пристайко виступив за тимчасову відмову від ідеї повернення контролю на Донбасі

"Це особиста думка Вадима Пристайка, а не посла України у Великій Британії, і вона не відображає позицію Міністерства закордонних справ та нашої держави. Позиція України залишається незмінною: Україна прагне відновити свою територіальну цілісність та суверенітет над усією територією у міжнародно визнаних кордонах", - заявив Дмитро Кулеба.

Він сказав, що "не було жодного дня, щоб ми не працювали над досягненням цієї мети". 

"У цій роботі не може бути пауз чи відтермінувань. Наша земля досі окупована, а наші люди досі страждають в окупації. Позиція президента Зеленського і моя як міністра проста - Україна не розкидається своєю землею і людьми", - додав Кулеба. 

Читайте також
Вадим Пристайко: Для Донбасу існував також "план С". І я розумію, що його сприймуть як "зраду"

За його словами, кожна людина має право на будь-яку особисту думку. "Але я очікую, що кожен український посол щоденно думатиме і працюватиме над тим, щоб сприяти зміцненню держави та деокупації наших територій". Як відомо, Володимир Зеленський призначив Пристайка послом у Британії в липні цього року.

Кулеба також прокоментував слова Пристайка, що Україна "фактично відмовилася" від переговорів про повернення Криму.

"Справді, у 2014 році, на жаль, не було створено окремого переговорного майданчика для деокупації Криму. Нині ми виправляємо цю ваду, створюючи Кримську платформу. Новий формат допоможе консолідувати міжнародні зусилля з деокупації українського півострова, що включає санкційний тиск, моніторинг порушень прав людини, підтримання теми тимчасової окупації Криму на міжнародному порядку денному. Про жодну зміну курсу на повернення Криму не може бути і мови", - сказав Кулеба. 

Читайте повне інтерв’ю: Вадим Пристайко: Для Донбасу існував також "план С". І я розумію, що його сприймуть як "зраду".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.