Столтенберг: Греція і Туреччина погодились на переговори щодо східного Середземномор’я

Четвер, 3 вересня 2020, 20:21

Греція і Туреччина погодилися провести технічні переговори задля зниження градусу конфлікту у східному Середземномор’ї.

Про це йдеться у заяві генсека НАТО Єнса Столтенберга, повідомляє "Європейська правда".

"Після моїх бесід з грецьким і турецьким лідерами обидва союзники погодилися вступити в технічні переговори в НАТО з метою створення механізмів врегулювання конфліктів для зниження ризику інцидентів і аварій в східному Середземномор'ї" - заявив Столтенберг.

Він наголосив, що Греція і Туреччина є цінними союзниками, і НАТО є важливою платформою для консультацій з усіх питань, які зачіпають спільну безпеку.

"Я залишаюся в тісному контакті з усіма зацікавленими союзниками, щоб знайти рішення напруженості в дусі солідарності НАТО" - зазначив генсек.

У Греції були розбіжності з Туреччиною з цілої низки питань, зокрема це стосується претензій на вуглеводневі ресурси в регіоні, засновані на суперечливих претензіях з приводу протяжності їх континентальних шельфів.

Напруженість загострилася минулого місяця після того, як Анкара відправила судно Oruc Reis для розвідки газу і нафти в спірних регіонах Середземного моря. У четвер, 3 вересня, Туреччина заявила, що продовжує роботу судна до 12 вересня.

Читайте також – "На порозі війни: чи може НАТО зупинити конфлікт Греції та Туреччини"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Тяжкі часи для Орбана: чому нова перемога угорської влади більш не є гарантованою

Команді Віктора Орбана доведеться пройти найважче політичне випробування за останні 12 років свого безперервного правління.

Інша енергетика: як Україні стати експортером водню до ЄС

Чи зможе Україна стала гравцем та партнером ЄС на ринку зеленого водню? Це реально, але час на впровадження необхідних реформ швидко спливає.

Пробудження дракона: чому Уельс заговорив про незалежність від Британії

Вихід Британії зі складу ЄС дав "друге дихання" національним рухам Сполученого Королівства. Досі у цьому контексті дуже рідко згадували валлійців - як виявилося, дарма.