Столтенберг: Греція і Туреччина погодились на переговори щодо східного Середземномор’я

Четвер, 3 вересня 2020, 20:21

Греція і Туреччина погодилися провести технічні переговори задля зниження градусу конфлікту у східному Середземномор’ї.

Про це йдеться у заяві генсека НАТО Єнса Столтенберга, повідомляє "Європейська правда".

"Після моїх бесід з грецьким і турецьким лідерами обидва союзники погодилися вступити в технічні переговори в НАТО з метою створення механізмів врегулювання конфліктів для зниження ризику інцидентів і аварій в східному Середземномор'ї" - заявив Столтенберг.

Він наголосив, що Греція і Туреччина є цінними союзниками, і НАТО є важливою платформою для консультацій з усіх питань, які зачіпають спільну безпеку.

"Я залишаюся в тісному контакті з усіма зацікавленими союзниками, щоб знайти рішення напруженості в дусі солідарності НАТО" - зазначив генсек.

У Греції були розбіжності з Туреччиною з цілої низки питань, зокрема це стосується претензій на вуглеводневі ресурси в регіоні, засновані на суперечливих претензіях з приводу протяжності їх континентальних шельфів.

Напруженість загострилася минулого місяця після того, як Анкара відправила судно Oruc Reis для розвідки газу і нафти в спірних регіонах Середземного моря. У четвер, 3 вересня, Туреччина заявила, що продовжує роботу судна до 12 вересня.

Читайте також – "На порозі війни: чи може НАТО зупинити конфлікт Греції та Туреччини"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.