Санкції проти Туреччини будуть головним питання зустрічі лідерів ЄС - Франція

Понеділок, 7 вересня 2020, 14:34

Ескалація конфлікту Туреччини з Грецією і Кіпром буде головною темою на засіданні Європейської ради в кінці вересня, коли будуть розглядатися санкції проти Анкари.

Цю інформацію підтвердив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Ле Дріан сказав, що він і його колеги в інших країнах ЄС вже обговорили "діапазон репресалій (вид міжнародно-правових санкцій, - ред.), який ми можемо запровадити щодо Туреччини".

Міністри закордонних справ ЄС узгодили на неформальній зустрічі в Берліні в кінці серпня список санкцій проти Туреччини на випадок, якщо Анкара не знизить ескалацію своїх дій в Східному Середземномор'ї, включаючи незаконне буріння нафтових і газових свердловин.

Перший етап стосуватиметься енергетичного сектора Туреччини, тобто компаній, що беруть участь в незаконних буріннях в Східному Середземномор'ї в виняткових економічних зонах Греції і Кіпру.

Ле Дріан закликав президента Туреччини почати переговори про його амбіції в Східному Середземномор'ї до засідання лідерів ЄС.

"Турки повинні показати, що це питання ... може бути обговорено. Якщо це так, ми можемо створити доброчесне коло для всіх проблем, які є на порядку денному", - сказав він

Міністр відмовився конкретизувати, з якими санкціями може зіткнутися Анкара, але сказав, що існує "ціла низка заходів". "У нас чимало варіантів, і він це знає", - сказав Ле Дріан, маючи на увазі Ердогана.

Нагадаємо, нещодавні спроби Туреччини провести дослідження у Східному Середземномор’ї поблизу острова Кастеллорізо призвели до значної напруги у стосунках з Грецією

Греція вважає, що зона поблизу острова Кастеллорізо, де Туреччина хоче здійснювати дослідження, входить до її континентального шельфу. Туреччина називає претензії Греції необґрунтованими та збирається продовжити дослідження.

Детальніше читайте у статті – "На порозі війни: чи може НАТО зупинити конфлікт Греції та Туреччини"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.