ЄС ввів санкції проти Пригожина за фінансування "вагнерівців"

Четвер, 15 жовтня 2020, 13:02

Євросоюз ввів санкції проти російського бізнесмена Євгена Пригожина у зв’язку з фінансуванням ним діяльності ПВК "Вагнера" в Лівії. 

Відповідне рішення у четвер опубліковане у Офіційному журналі Євросоюзу, повідомляє кореспондент "Європейської правди". 

Санкції запроваджені через "тісні зв'язки, в тому числі фінансові", з приватною військовою компанією "Група Вагнера", пояснили у ЄС. 

Читайте також
Білорусь передала Росії 32 найманців "Вагнера"

"Пригожин бере участь і підтримує діяльність "Групи Вагнера" в Лівії, яка загрожує миру, стабільності і безпеці країни", - сказано у рішенні. 

Відзначається, що "Група Вагнера" причетна до неодноразового порушення ембарго на поставки зброї в Лівію, а також до розміщення найманців в Лівії на підтримку Лівійської національної армії.

Санкції проти Пригожина включають заборону на поїздки до ЄС і заморожування активів. Крім того, фізичним і юридичним особам з ЄС заборонено надавати йому кошти.

Євгеній Пригожин, багатий російський бізнесмен, відомий як "шеф-кухар Путіна". Він також є фінансистом агентства інтернет-досліджень (IRA) - російської ферми тролів, яка потрапила під санкції США в 2018 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Тримор'я стає ближчим: що допоможе Україні в центральноєвропейській ініціативі

Україна отримує важливий шанс наблизитись до ініціативи Тримор'я, зі статусом спостерігача чи навіть повноцінним членством.

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".