Чехія слідом за низкою інших країн ЄС викликає посла з Білорусі

Четвер, 8 жовтня 2020, 15:31

МЗС Чехії заявило про відкликання для консультацій свого посла у Мінську Томаша Перницького.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Ceske Noviny.

Як заявила представниця МЗС Чехії Зузана Штихова, посол прибуде до Праги приблизно на тиждень.

Таким чином Чехія вирішила висловити солідарність з Польщею і Литвою, яких Білорусь закликала скоротити дипломатичну присутність у Мінську.

"Ми думали про те, щоб висловити солідарність з Польщею і Литвою у зв'язку з тими кроками, які робить проти них Білорусь. Тому міністерство закордонних справ вирішило викликати посла Перницького в штаб-квартиру для консультацій пізніше цього тижня. Консультації повинні тривати близько тижня", - заявила Штихова.

Як повідомлялось, на початку жовтня білоруське міністерство закордонних справ вимагало від посольств Польщі та Литви обмежити кількість дипломатів у Білорусі. Посли Мінська в цих країнах були викликані в країну для консультацій.

Мінськ пояснив вимогу "деструктивною діяльністю" обох країн.

На знак солідарності з Польщею і Литвою своїх послів з Мінська викликали також Німеччина, Латвія, Естонія та Словаччина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують".

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"