Єврокомісія переглянула прогноз для економіки єврозони, падіння складе 7,8%

Четвер, 5 листопада 2020, 14:22

Економіка країн єврозони скоротиться на 7,8 відсотка за результатами 2020 року, і це буде найбільше падіння в історії ЄС.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у новому прогнозі Єврокомісії.

Влітку Брюссель прогнозував більше падіння за підсумками року - до 8,7 відсотка. Однак тепер Єврокомісія переглянула прогноз в сторону зростання.

"Безпрецедентний обсяг вжитих заходів, особливо за короткочасними робочими схемами, дозволив стримати зростанню рівня безробіття у порівнянні з падінням економічної активності", - йдеться у прогнозі.

Читайте також
Рівень безробіття в єврозоні у липні зріс до 7,9%

У наступні два роки в єврозоні очікується економічне зростання - на 4,2%в 2021 році та на 3% в 2022 році. У липні Брюссель був більш оптимістичним і прогнозував, що у 2021 році ВВП єврозони зросте на 6,1%.

У Єврокомісії зазначили, що основним ризиком є погіршення пандемії, що вимагатиме більш жорстких заходів охорони здоров’я та призведе до більш серйозного та тривалого впливу на економіку.

"Це спонукало до аналізу сценаріїв двох альтернативних шляхів еволюції пандемії - більш позитивного та негативного - та їх економічного впливу. Також існує ризик того, що шрами, залишені пандемією в економіці - такі як банкрутство, тривале безробіття та перебої з поставками - можуть бути глибшими та матимуть довші наслідки", - йдеться у прогнозі.

Прогноз передбачає збільшення сукупного державного дефіциту єврозони з 0,6% ВВП у 2019 році до приблизно 8,8% у 2020 році. У 2021 році очікується його зниження до 6,4% та 4,7% у 2022 році.

Сукупне відношення боргу до ВВП єврозони зросте з 85,9% ВВП у 2019 році до 101,7% у 2020 році, 102,3% у 2021 році та 102,6% у 2022 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".

Павло Клімкін: В України не може бути мирної угоди з цією Росією

"США показали рішучість, мовляв, "Ми Росію закатаємо в асфальт". Але як закатувати – відповіді немає"