Норвегія може змінити стратегію вакцинації після смертей літніх людей

Вівторок, 26 січня 2021, 15:27

Прем'єр-міністр Норвегії Ерна Солберг заявила, що її країна може вдосконалити вакцинацію своїх найстарших і хворих громадян після недавнього сплеску смертності на тлі щеплень.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Bloomberg.

Витримавши пандемію краще, ніж більшість країн, цього місяця Норвегія раптово потрапила в заголовки світових новин після того як з’ясувалося, що понад 30 людей - усім старше 70 років - померли незабаром після вакцинації проти Covid-19.

Солберг каже, що інтенсивний світовий інтерес до цієї інформації був перебільшений.

"Ми не віримо, що є якісь проблеми із безпекою вакцин. Але ми, можливо, не будемо давати їх найбільш вразливим людям похилого віку" - сказала прем’єрка.

Норвегія не побачила зв’язку між вакциною Pfizer/BioNTech та смертями літніх людей

Норвезький інститут громадського здоров’я, який визначив людей старше 65 років як групу, якій належить пріоритет у розповсюдженні вакцин, закликав лікарів робити щеплення старих та хворих з огляду на кожний конкретний випадок.

"Для дуже слабких пацієнтів та невиліковно хворих рекомендується ретельна оцінка співвідношення користі і недоліків вакцинації", - заявили в інституті.

Норвезьке агентство з лікарських засобів заявило, що звітування про побічні реакції викликало непотрібне занепокоєння у всьому світі, і воно тепер буде публікувати лише дані про смертельні випадки, які були детально вивчені.

Інші країни, включаючи Німеччину, також зафіксували смерть людей, які нещодавно були щеплені. У вівторок Фінляндія повідомила про три таких летальних випадки, але жодна з країн не виявила причинно-наслідкових зв'язків.

Норвезьке агентство з лікарських засобів заявляє, що до цих пір немає доказів того, що смертність людей похилого віку була безпосередньо пов'язана з вакциною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили

Захист східного флангу Альянсу стає дедалі актуальнішим, і в польському уряді воліють спиратися не лише на союзників по альянсу, але й на власні сили.

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?