Вулкан на Канарах припинив вивергати лаву

Понеділок, 27 вересня 2021, 12:11

Вулкан Кумбре-В’єха на іспанському острові Ла-Пальма припинив вивергати лаву, а також викидати дим і попіл.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на El Pais.

Тремор, енергетичний слід виверження, фактично знизився до тижневого мінімуму протягом ранку понеділка, що в цілому може означати як те, що магма зустрічає менший опір на своєму шляху до поверхні, так і те, що новий вулкан викидає менше речовин.

"В останні години на Ла-Пальмі активність помітно знизилася. Необхідно дуже уважно стежити за його розвитком, тому що ситуація може швидко змінитися", - сказав представник Мадридського інституту наук про Землю.

Швидкість викинутої лави сповільнилася в останні години, але вона вже знаходиться на відстані 1,6 км від узбережжя, і очікується, що може досягти моря.

Це загрожує викидом токсичних газів, про що були попереджені жителі навколишніх регіонів. Потік лави вкрив вже 206 гектарів території, а попіл від виверження - понад 1300 гектарів. 

Аеропорт Ла-Пальми на вихідних призупиняв роботу через посилення виверження вулкана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

“Україна увійде до наступної хвилі розширення ЄС”. Програмна промова міністра Кулеби

"Наступна хвиля розширення ЄС матиме назву "Асоційоване тріо". Тому наше ключове очікування від ЄС – надання Україні європейської перспективи".

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах.