Прем’єр Польщі розкритикував угорську владу та закликав до нових санкцій проти РФ

Четвер, 7 квітня 2022, 22:39

Польща закликає ЄС замінити заморозку майна РФ та російських олігархів на конфіскацію.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Onet.pl, про це голова польського уряду Матеуш Моравецький заявив у Сеймі.

"Політика умиротворення Росії була політикою боягузтва. Ми повинні відійти від цієї політики", - стверджує він.

Моравецький переконаний, що Росія використовує в Україні "методи радянської влади", і що поляки добре знають, що це за методи.

"Наше завдання – відновити справедливість. Тому Польща закликає створити Міжнародну комісію з розслідування російських злочинів в Україні…  Сьогодні найголовніше – відкрити очі всім (на вчинення РФ злочинів), у тому числі і в Європі: Західній та Східній. Особливо в Угорщині. Якщо хтось сьогодні не помічає російських злочинів в Україні, не називає їх на ім'я, це помилка, і ми повинні якнайшвидше від неї відмовитися",- пропонує Моравецький.

Польський прем’єр висловив вдячність Європейському парламенту, який сьогодні затвердив резолюцію, у якій вимагає повного ембарго на російський імпорт нафти, вугілля, ядерного палива та газу.

"Мабуть, вперше маю подякувати Європейському парламенту. Вони визнали те, що ми говорили раніше - що існуючі санкції не діють", - пояснив Моравецький.

 Він пропонує доповнити ці санкції конфіскацією майна РФ та російських олігархів, що знаходиться в західних банках. 

"Давайте зробимо це разом. Ми повинні переконувати в цьому не Будапешт. Ми повинні переконати Берлін, Брюссель та Лондон зробити це",- додає Моравецький.

Нагадаємо, раніше Матеуш Моравецький  гостро розкритикував президента Франції Еммануеля Макрона за часті розмови із Владіміром Путіним.

"Пане президенте Макрон, ви скільки раз розмовляли з Путіним, і чого ви досягли? Ми не дискутуємо, не домовляємося зі злочинцями, адже зі злочинцями треба боротися… Ніхто не вів перемовини з Гітлером. А ви би вели переговори з Гітлером, зі Сталіним, з Пол Потом?" – звернувся до Макрона додав глава уряду Польщі.

Макрон у відповідь назвав таку заяву польського прем’єра  "необґрунтованою" і "скандальною".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: