Словаки найбільше у Центральній Європі підтримують Путіна та довіряють роспропаганді - опитування

Вівторок, 31 травня 2022, 23:57

Війна в Україні радикально зменшила підтримку президента Росії Владіміра Путіна серед громадян Словаччини. Якщо минулого року вона досягала 55%, то сьогодні становить лише 24%. Втім, це все одно вище, аніж в інших країнах "Вишеградської четвірки".

Як повідомляє "Європейська правда" із посиланням на actuality, про це свідчать дослідження Globsec Trends 2022 , яке аналізує настрої щодо НАТО, Росії, Китаю, а також війни в Україні серед жителів Східної частини Європейського Союзу.

Як зазначається, що більш високу популярність, аніж у Словаччині, Путін має лише у Болгарії (29%) - втім роком раніше цей показник становив 70%.

Очікувано, що серед країн Вишеградської четвірки, найнижчим є рейтинг Путіна у Польщі – 2% (роком раніше – 12%).

Майже не відстає Чехія – там популярність президента країни-агресора за рік впала з 24% до 4%.  В Угорщині цей показник впав із 42% до 19%.

Не менш цікавим є результати опитування про причини війни в Україні. Про те, що війну спричинила агресія РФ вірять 51% словаків, 78% чехів, 87% поляків і лише 48% угорців.

Натомість 28% словаків, 10% чехів, 5% поляків та 19% угорців вірять, що Росію спровокував Захід.

Ще 16% словаків, 5% чехів, 2% поляків та 18% угорців вважають, що причиною війни стали утиски російськомовного населення Україною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: