Байден анонсував передачу Україні вдосконалених ракетних систем і іншої зброї

Середа, 1 червня 2022, 07:17

Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати нададуть Україні більш досконалі ракетні системи та боєприпаси.

Про це він написав у статті в New York Times, повідомляє "Європейська правда".

Байден сказав, що мета США в Україні — "побачити демократичну, незалежну, суверенну та процвітаючу Україну із засобами для стримування та захисту від подальшої агресії".

За його словами, нова партія озброєння "дасть можливість більш точно завдавати ударів по ключовим цілям на полі бою в Україні".

Байден спробував пояснити, які цілі США в Україні, і обережно зауважив, що США не прагнуть безпосередньо вступати в контакт з Росією.

"Ми не прагнемо війни між НАТО і Росією. Як би я був не згоден з Путіним і не вважав його дії обурливими, Сполучені Штати не намагатимуться усунути його від влади в Москві", - сказав Байден приблизно через два місяці після заяви у Варшаві, що Путін "не може залишатися при владі".

"Поки Сполучені Штати або наші союзники не будуть атаковані, ми не будемо безпосередньо брати участь у цьому конфлікті, відправляючи американські війська воювати в Україні, або атакуючи російські сили", - написав він.

Також Байден сказав, що США "не заохочують і не дозволяють Україні завдавати удари за її межами. Ми не хочемо затягувати війну лише для того, щоб завдати болю Росії".

Байден сказав, що американські офіційні особи "наразі не бачать жодних ознак того, що Росія має намір застосувати ядерну зброю в Україні, хоча періодична риторика Росії для брязкання ядерною шаблею, сама по собі небезпечна і вкрай безвідповідальна".

"Дозвольте сказати чітко: будь-яке використання ядерної зброї в цьому конфлікті будь-якого масштабу було б абсолютно неприйнятним для нас, а також для решти світу і спричинило б тяжкі наслідки", – написав Байден.

Раніше президент Джо Байден заявив, що Сполучені Штати не планують надавати Україні ракетні комплекси, здатні вражати цілі на території Росії.

Детально про нову зброю, реальність ядерного удару та інше: Що США будуть і чого не будуть робити в Україні. Пояснення президента Байдена

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.