У Калінінградській області заявили, що Литва обмежила її залізничне сполучення з РФ

Субота, 18 червня 2022, 08:26

Губернатор Калінінградської області Росії Антон Аліханов заявив, що з суботи Литва припинила пропускати до неї транзитні потяги з товарами, які потрапили під санкції Європейського Союзу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на TVNET.

З листа литовського перевізника LTG Cargo, який оприлюднив Аліханов у своєму Telegram-каналі, випливає, що компанія отримала роз'яснення Європейської комісії щодо санкцій.

Згідно з ним, навіть якщо підсанкційні товари та вантажі йдуть з однієї частини Росії до іншої, але через територію ЄС, їхнє перевезення все одно має бути заборонено.

"За нашими оцінками, ми не завершили поки що аналіз, це від 40 до 50% номенклатури вантажів, які перевозилися між Калінінградською областю та іншими регіонами Російської Федерації. Це зокрема будматеріали, цемент, метали, ціла низка інших важливих і для будівництва, і для виробництва, готова продукція, яка вивозилася з нашої території", – заявив губернатор Калінінградської області.

Нагадаємо, відповідно до угоди між ЄС та Росією, програма калінінградського транзиту забезпечує спрощений транзит осіб з території Росії до Калінінградської області та назад через Литву. Вона діє з липня 2003 року. У середньому через Литву проходять 100 російських транзитних поїздів на місяць.

У квітні прем’єрка Литви Інгріда Шимоніте заявила, що веде консультації щодо можливого призупинення спрощеного транзиту з РФ до Калінінградської області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".