Глава МЗС Латвії: сподіваюсь, Україна стане членом ЄС до 2050 року

Вівторок, 21 червня 2022, 15:43

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс висловив сподівання, що Україна стане членом Європейського Союзу до середини ХХІ століття.

Про це він заявив в інтерв’ю RTVI, пише "Європейська правда".

Ринкевичс сказав, що ще два місяці тому він вважав: вступ України до ЄС "дуже бажаний, але існує дуже багато політичних перешкод". А після візиту лідерів чотирьох держав Євросоюзу це стало "реальнішим, ніж будь-коли".

Майже 70% українців вірять, що Україна стане членом ЄС за 5 років

Глава латвійського МЗС водночас додав, що розгляд заявки на надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС є політичним та символічним жестом.

"Але на даному етапі з політичних, моральних причин, де ми бачимо, що Україна виступає за наші цінності і бореться за безпеку Європи, я думаю, це хороший жест", – зазначив він.

Ринкевичс підкреслив, що Україна не зможе розраховувати на швидкий вступ до ЄС, але висловив сподівання, що це станеться до 2050 року.

"Цього не буде, я сподіваюсь, у середині цього століття. Я думаю, ближче", – підсумував він.

Президентка Європарламенту: статус кандидата для України – це "символ надії"

Нагадаємо, 17 червня Єврокомісія оприлюднила висновки за заявками на вступ до ЄС УкраїниМолдови та Грузії, рекомендувавши надати першим двом статус кандидата. 

Водночас для України прописали сім вимог, які вона має виконати, щоб не втратити новий статус і просуватися до наступного етапу процедури.

Остаточне рішення буде прийняте на саміті лідерів ЄС 23-24 червня. 

За словами віцепрем'єрки Ольги Стефанішиної, всі лідери ЄС підтримують надання Україні статусу кандидата на членство.

Детальніше про це - у відеопоясненні ЄвроПравди, а також у статті Кандидат авансом: 7 вимог, які має виконати Україна, щоб ЄС не скасував її новий статус.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.