У Румунії з’явиться перший у Європі малий ядерний реактор

фото
Понеділок, 27 червня 2022, 17:32

Сполучені Штати виділять 14 мільйонів доларів на будівництво першого в Європі малого модульного реактора – він буде розташований на території колишньої теплоелектростанції в Румунії.

Про це в неділю повідомила пресслужба Білого дому, пише "Європейська правда".

Зазначається, що кошти на будівництво реактора нададуть уряд США і американська фірма NuScale Power.

"Ця інвестиція має на меті залучити багатомільярдні інвестиції та показати першість США в передовому ядерному секторі, прискорити перехід на чисту енергетику, створити тисячі робочих місць і посилити енергетичну безпеку Європи", – йдеться в повідомленні.

Проєкт малого модульного реактора в Румунії
Проєкт малого модульного реактора в Румунії
Фото: SNN

Заяву Білого дому привітав президент Румунії Клаус Йоганніс, зазначивши, що "забезпечення енергетичної безпеки є спільною ціллю американсько-румунського стратегічного партнерства".

Підготовчі роботи з будівництва малого модульного реактора в Румунії почалися ще у 2019 році, коли NuScale Power і румунська Nuclearelectrica підписали меморандум про взаєморозуміння.

У 2021 році, після дослідження вартістю 1,2 мільйона доларів, було визначене місце для будівництва реактора.

Малі модульні реактори мають потужність до 300 МВт на енергоблок, тобто близько третини від потужності традиційних ядерних реакторів. Завдяки своєму розміру такі реактори можна розташовувати в місцях, не придатних для більших АЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.