США змогли зв’язатися з американцем, що потрапив у російський полон в Україні

Вівторок, 28 червня 2022, 19:38

Державний депарамент США поговорив телефоном із 39-річним американцем Александром Дрюке, який у червні потрапив у російський полон під час боїв неподалік від Харкова.

Про це повідомила мати Дрюке Діана Шоу, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Guardian.

За її словами, Дрюке повідомив, що він "у порядку, отримує їжу та воду, має де жити і спати".

"Ми хочемо вірити в усе це, і саме на Росії лежить відповідальність за те, що це було так. Те, що Алекс зателефонував і сказав ці речі, говорить мені, що Росія знає: світ спостерігає, як вони ставляться до (захоплених у полон американців)", – сказала жінка.

Діана Шоу також подякувала президент України Володимиру Зеленському за те, що він відзначив її сина та іншого захопленого в полон побратима й пообіцяв зробити все, щоб визволити їх.

Нагадаємо, позаминулого тижня речник Державного департаменту заявив, що Сполучені Штати мають інформацію про трьох американських добровольців, які зникли під час бойових дій в Україні.

Він додав, що відомство перебуває на зв’язку з рідними двох американців, про зникнення яких в Україні стало відомо раніше – 39 -річного Александра Дрюке і 27-річного Енді Г’юна, які потрапили в полон на Харківщині.

Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що Росія "не може нічого гарантувати" щодо долі громадян США, які воювали на боці України і потрапили в полон, та наполягає, що на них не поширюються положення Женевських конвенцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".