Британія до 2030 року буде витрачати на оборону 2,5% ВВП

Четвер, 30 червня 2022, 18:57

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у четвер оголосив про план британського уряду збільшити фінансування сектору оборони до 2,5% ВВП до 2030 року.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Sky News.

"Нам необхідно інвестувати у довгострокові й життєво важливі спроможності, як-от майбутні системи повітряного бою, водночас пристосовуючись до більш небезпечного й конкурентного світу. Логічним наслідком цих інвестицій, які ми пропонуємо розпочати, стане досягнення витрат на оборону в розмірі 2,5% ВВП до кінця десятиліття", – заявив Джонсон.

Він додав, що цілі оборонних витрат НАТО – а саме 2% ВВП – були встановлені "для украй відмінної епохи".

"Ми маємо на увазі, що хочемо, аби Єнс Столтенберг, генеральний секретар (НАТО) розпочав роботу над новою ціллю (оборонних витрат). І він погодився це робити", – заявив британський прем’єр.

Джонсон знову повторив свою тезу про те, що "ціна свободи… завжди варта того, аби її платити".

"Якщо ми не отримаємо правильного результату в Україні, Путін буде вправі вчиняти подальші злочини агресії проти інших частин колишнього СРСР більш-менш безкарно, що призведе до подальшої дестабілізації, коливань цін на нафту, паніки й економічного занепаду для всього світу", – підкреслив він.

Раніше Джонсон також заявив, що українська влада має реалістичний план, що здатний змінити перебіг війни, та поділилася ним з партнерами.

Дивіться нове відео ЄвроПравди: Саміт НАТО: головні домовленості та успіх для України. Пояснюємо з Мадрида.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.