Інфляція в єврозоні зросла до нового рекордного рівня

П'ятниця, 1 липня 2022, 15:18

Інфляція в єврозоні зросла до рекордного рівня в 8,6% в червні, знову випереджаючи очікування та додавши тиску на Європейський центральний банк.

Про це пише Politico, повідомляє "Європейська правда",

Стрімка інфляція продовжує зумовлюватися головним чином цінами на енергоносії, які зросли на 41,9% в червні у порівнянні з 39,1% в травні.

Далі йдуть ціни на продукти харчування, алкоголь і тютюнові вироби, які зросли на 8,9% в червні у порівнянні з 7,5% в попередньому місяці.

Базова інфляція, яка виключає нестабільні компоненти і вважається хорошим індикатором основного цінового тиску, дещо знизилася до 3,7% в червні з 3,8% в травні.

Серед держав-членів найбільше постраждали країни Балтії, де інфляція в Естонії досягла 22%, у Литві – 20,5%, у Латвії – 19%. Найнижчі темпи інфляції зафіксовані на Мальті (6,1%) та у Франції (6,5%).

Нагадаємо, інфляція в Іспанії, викликана зростанням цін на енергоносії та продовольство, зросла на 1,5 пункту в червні і закрилася на рівні 10,2% у річному обчисленні, що є найвищим рівнем з 1985 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".