В Іспанії інфляція досягла рекордного рівня за останні 37 років

Четвер, 30 червня 2022, 14:51

Інфляція в Іспанії, викликана зростанням цін на енергоносії та продовольство, зросла на 1,5 пункту в червні і закрилася на рівні 10,2% у річному обчисленні, що є найвищим рівнем з 1985 року.

Про це повідомив іспанський Національний інститут статистики, пише "Європейська правда" із посиланням на Euarctiv.

Базова інфляція в Іспанії, яка не враховує найбільш мінливі продукти, такі як паливо чи продукти харчування, вже досягла 5,5% у річному обчисленні після зростання цього місяця на шість десятих відсоткового пункту: найвищого рівня з 1993 року.

Національний інститут також підкреслив вплив цін на готелі та громадське харчування, які значною мірою сприяли рекордній інфляції.

Ціни на продукти харчування в травні вже досягли найвищих темпів зростання за майже три десятиліття, 11% у річному обчисленні, що склало 2,5 пункти.

Війна в Україні підняла ціни на зернові, вплинула на хліб, макарони, борошно та інші продукти.

Нагадаємо, парламент Данії ухвалив рішення про грошові виплати людям похилого віку та інші заходи на загальну суму 3,1 мільярда данських крон ($439 мільйонів) для пом'якшення впливу стрімкої інфляції та високих цін на енергоносії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.