Глава МЗС Туреччини: членство в ЄС досі є нашим стратегічним пріоритетом

Понеділок, 4 липня 2022, 19:05

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу запевнив, що для Анкари членство в Європейському Союзі залишається одним зі стратегічних пріоритетів зовнішньої політики.

Про це Чавушоглу заявив у понеділок на пресконференції з главою МЗС Австрії Александром Шалленбергом, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Anadolu.

"Попри всі складнощі й політичні перешкоди, ми розуміємо, що більшість наших громадян все ще підтримують членство в ЄС. З іншого боку, членство в ЄС є одним зі стратегічних пріоритетів нашої зовнішньої політики", – зазначив він.

За словами Чавушоглу, розширенню ЄС перешкоджає різне ставлення до цього процесу всередині об’єднання, політичні перешкоди, а також блокування переговорів про вступ. Глава турецького МЗС заявив, що останнє було передбачене міграційною угодою з ЄС, але він "не виконав свою обіцянку".

"Ми, як Туреччина, кажемо, що це, звісно, політичний процес, але і технічний процес. Щоб країна стала членом ЄС, є 36 розділів. Ці розділи потрібно відкривати і закривати. Потрібно проводити переговори між відкриттям і закриттям", – вважає Чавушоглу.

Він закликав ЄС "усунути політичні перешкоди і офіційно повідомити нас про критерії", за якими здійснюється відкриття переговорів по кожному з розділів.

Нагадаємо, Туреччина подала заявку на членство ще у 1987 році, а кандидатом стала лише за 12 років, у 1999-му. 

Лише в 2005 році Туреччина розпочала переговори щодо угоди про членство, що складається з 35 переговорних глав. У 2006 році вона відкрила і того ж дня закрила найпростішу переговорну главу, щодо співпраці в сфері науки (тобто по ній переговорів не було взагалі), і відтоді протягом вже 17 років не було закрито жодної глави.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що зараз Туреччина більш віддалена від ЄС порівняно з тим, що відбувалося чверть століття тому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.