Джонсон залишається прем'єром Британії попри звільнення в уряді та заклики до відставки

Четвер, 7 липня 2022, 07:44

Борис Джонсон, як і раніше, залишається прем'єр-міністром Великої Британії, незважаючи на звільнення понад 40 депутатів його партії з посад в уряді.

Про це пишуть британські ЗМІ, повідомляє "Європейська правда".

За даними телеканалу Sky News, Джонсон, схоже, сповнений рішучості продовжувати боротьбу, незважаючи на те, що делегація високопосадовців, включаючи главу МВС Пріті Пател і міністра транспорту Гранта Шаппса, особисто закликала його піти у відставку.

Замість піти у відставку, Джонсон у відповідь звільнив свого давнього соратника Майкла Гоува з посади міністра з питань житлового господарства. Він раніше сказав прем'єру на зустрічі віч-на-віч, що, на його думку, його позиція нестійка, враховуючи кількість депутатів, які виступили проти нього.

Повідомляється, що після звільнення Гоува союзники Джонсона назвали його "змією". Вони сказали, що прем’єр не збирається відступати.

"Він хоче залишитися та битися. Вибір — це літо нестабільності чи нове партнерство, яке нарешті просунеться вперед і впорається з кризою вартості життя та підніме економіку. Це не зовсім такий Судний день, як люди думали кілька годин тому", - сказали співрозмовники.

За інформацією ВВС, навіть вночі відставки тривали, і секретар з питань Уельсу Саймон Харт пішов у відставку незадовго півночі. Він входив до групи членів кабінету, які намагалися переконати прем’єра піти у відставку.

Джонсон має тепер близько 20 міністерських постів, які йому необхідно заповнити після безпрецедентної кількості відставок.

Багато членів кабінету міністрів, зокрема віцепрем'єр Домінік Рааб, міністр культури Надін Дорріс, міністр з питань Brexit Джейкоб Ріс-Могг, залишаються вірними прем'єру.

"Прем'єр-міністр має мандат від 14 мільйонів осіб на виконання роботи… Якщо партія хоче зупинити його, вони мають позбавити його цього мандата", - сказало джерело на Даунінг-стріт.

Прем'єр-міністр пережив вотум довіри минулого місяця, і відповідно до чинних правил він захищений від повторного голосування протягом 12 місяців.

Але наступного тижня відбудуться вибори до Комітету 1922 року, який організує вотум довіри. Противники Джонсона планують бути обраними до Комітету, щоб проштовхнути зміну правил і швидше провести вотум довіри.

Нагадаємо, причиною невдоволення Консервативної партії стали неправдиві заяви Даунінг-стрит щодо колишнього заступника "парламентського кнута" Кріса Пінчера, якого звинувачують у домаганнях до двох колег. Канцелярія Джонсона стверджувала, що він не знав про цей інцидент і тому підтримав повторне призначення Пінчера у 2022 році, але пізніше прем’єр був змушений визнати, що це не так.

Борис Джонсон від початку повномасштабного вторгення Росії активно підтримує Україну: він виступає за надання Києву достатньої військової допомоги для відвоювання всіх окупованих російськими силами територій, а також пообіцяв мільярди фунтів стерлінгів фінансової підтримки.

Крім того, Джонсон двічі з кінця лютого був у Києві й проводив переговори з Володимиром Зеленським.

Читайте також: Непозбувний Борис: як Україна допомогла прем'єру Британії зберегти посаду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: