Фінляндія планує обмежити видачу віз громадянам РФ

Четвер, 4 серпня 2022, 17:38

Глава МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто заявив, що його країна більше не видаватиме туристичні візи громадянам РФ за тою ж логікою, яка діяла раніше.

Про це, як пише "Європейська правда", він сказав в інтерв'ю телерадіокомпанії Yle.

Фінляндія посилить візові правила для громадян Росії, але заходи мають бути синхронізовані з іншими країнами Шенгенської угоди, заявив Хаавісто.

"Недостатньо, щоб Фінляндія приймала рішення, повинні діяти однакові правила по всій шенгенській зоні", — сказав він.

За його словами, Фінляндія звернеться до решти ЄС з проханням почати дотримуватися тих же принципів.

Сьогодні Хаавісто представив уряду можливе посилення візового режиму. На практиці це означатиме, що сімейні причини та робота в якості підстав візиту переважують туризм.

Візовий режим був на порядку денному під час зустрічі президента з урядом у його літній резиденції. Президент Саулі Нііністьо після зустрічі заявив, що візове питання знаходиться в руках уряду.

Голови найбільших груп Риксдагу раніше сигналізували, що готові припинити видачу туристичних віз росіянам. У той же час нещодавнє опитування Yle показало, що більшість фінів хочуть заборонити російським мандрівникам приїжджати до Фінляндії за туристичними візами.

Глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу під час візиту до Києва 3 серпня повідомив, що Естонія подасть пропозицію на розгляд ЄС заборонити видачу туристичних віз росіянам протягом найближчого тижня.

Рейнсалу у липні заявив, що Естонія наприкінці серпня на зустрічі із главами МЗС Євросоюзу запропонує закрити росіянам в'їзд та повністю припинити видачу віз на рівні ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.