У Франції послабили вимоги до роботи п’ятьох АЕС через сильну спеку

Субота, 6 серпня 2022, 19:08

У зв’язку із високою температурою повітря уряд Франції у суботу послабив екологічні вимоги щодо п’ятьох атомних реакторів – у Буше, Блайе, Сент-Альбані, Гольфеші та Трікастені.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Le Figaro.

Кожна АЕС має свої правила регулювання температурного режиму – зокрема максимально допустиму температуру нагрівання води, яку використовують для охолодення реакторів і потім зливають.

Занадто гаряча вода в разі зливу нагріває водні артерії поблизу, шкодячи місцевій флорі та фауні. Але на тлі спеки власники АЕС звернулися до французького уряду з проханням підвищити ліміт температури, оскільки реактори можуть перегрітися без води.

Відповідно до указу уряду Франції, оприлюдненого в суботу, встановлюються нові обмеження температурного режиму охолодження реакторів, але вони супроводжуватимуться "посиленою програмою моніторингу довкілля".

Такий крок в указі виправдовується тим, що в разі відсутності зміни обмежень АЕС будуть змушені призупинити роботу, тоді як "підтримання мінімального рівня виробництва електроенергії становить… громадську потребу".

Правила будуть діяти тимчасово – до 11 вересня. Їх уже встигла розкритикувати одна з екологічних груп Франції France Nature Environnement, заявивши, що це "не допоможе сприяти біорізноманіттю".

На початку серпня Францію втретє накрила хвиля спеки, подекуди стовпчик термометра наблизився до 40 градусів Цельсія. Станом на четвер у 93 департаментах Франції через посуху запровадили певні обмеження на використання води, а в 62 з них - обмеження найвищого рівня.

У п'ятницю прем’єрка уряду Франції Елізабет Борн оголосила про створення спеціальної міжвідомчої кризової групи для реагування на рекордну посуху в країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.