Болгарія продовжує програму розселення українських біженців, але не в готелях

Понеділок, 31 жовтня 2022, 18:24

Уряд Болгарії вирішив продовжити програму розселення біженців з України, але замість готелів їх будуть розміщувати на державних курортах.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BNR, про це в понеділок заявив міністр внутрішніх справ Болгарії Іван Демерджиєв.

У вересні болгарський уряд продовжив дію програми з розміщення українських біженців у готелях до кінця жовтня, тож сьогодні спливав її останній день. При цьому влада сплачувала за біженців вартість проживання в готелях.

У зв’язку з цим уряд Болгарії вирішив продовжити забезпечення українців помешканням, але на базі курортів, а не готелів. Переїзд людей планується здійснити протягом 15 днів.

"Безумовно, до кінця року ми не плануємо припиняти цю допомогу в зимовий період, якщо, звичайно, буде функціонувати тимчасовий уряд. Парламент уже сформований. Я думаю, що це правильно і нормально, щоб парламент ухвалив остаточне рішення з цього питання, але ми зробили те, що необхідно, щоб пройти весь зимовий період", – зазначив Демерджиєв.

Глава болгарського МВС підкреслив, що окрім Болгарії, лише Ірландія та Кіпр надають житло українським біженцям на "невизначений термін".

За офіційними даними, з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому до Болгарії в’їхали понад 850 тисяч біженців з України, з них майже 55 тисяч залишилися в країні, а понад 16 тисяч – отримали тимчасове помешкання.

Нагадаємо, в червні у Болгарії виник скандал через раптове рішення болгарського уряду згорнути програму розміщення українських біженців у готелях на березі Чорного моря. Це спричинило викликало заклики до відставки віцепрем'єрки Калини Константинової. Зрештою уряд відмовився від скасування програми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.