Німецький експорт до Росії скоротився більш ніж удвічі у 2022 році

Вівторок, 31 січня 2023, 13:04

До осені 2022 року німецький експорт до Росії впав більш ніж на 50% порівняно з попереднім роком, але імпорт з Росії скоротився менш різко, незважаючи на припинення поставок викопного палива.

Про це свідчать дані німецького уряду, пише "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Згідно з документом, німецький експорт до Росії був майже на 60% нижчим у жовтні 2022 року порівняно з жовтнем 2021 року. Водночас імпорт з цієї країни впав лише приблизно на 49%, незважаючи на масштабні зусилля, спрямовані на відмову від імпорту російського викопного палива.

"Торгівля з Росією значно ослабла з початку російської агресивної війни проти України", - йдеться у письмовій відповіді уряду Німеччини на депутатський запит, опублікованій у понеділок.

У документі додається, що неможливо точно визначити, наскільки скорочення німецько-російської торгівлі є прямим наслідком війни, а наскільки - наслідком санкцій ЄС, запроваджених проти Москви.

Нагадаємо, Європейський Союз не розглядає варіант запровадження скасованих раніше мит на українську сільгосппродукцію попри негативний вплив на фермерів деяких країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.