Прем’єр Польщі: ми не згодні, щоб Україна була буферною зоною, їй місце в ЄС і НАТО

Субота, 18 лютого 2023, 12:47

Польща не може погодитися на те, щоб Україна була буферною зоною, для тривалого миру в Європі потрібне членство України в ЄС і НАТО.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час Мюнхенської безпекової конференції, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на PAP.

Моравецький зазначив, що звернув увагу, як багато політиків у західній Європі каже, що Росія не повинна виграти війну, а Україна не повинна її програти.

"Ми намагаємося змінити цей наратив іншим: Росія повинна програти війну, а Україна повинна її виграти" - сказав він.

За його словами, йдеться не про дрібну семантичну різницю, а засадничу розбіжність у підходах до того, що відбувається за східним кордоном Польщі.

На думку прем’єра Польщі, світ має готуватися до довгострокового стримування Росії.

"Ми також не можемо погодитися на те, щоб Україна була своєрідною буферною зоною. Якщо ми хочемо забезпечити тривалий мир у Європі, тривалу безпеку, то Україна повинна бути інтегрована з вільним світом – з ЄС і НАТО" - сказав Моравецький.

За його словами, щоб так і сталося, потрібно змінити ставлення і підтримувати Україну доти, доки вона не виграє війну, а Росія її не програє.

Як повідомлялося, також Матеуш Моравецький вважає, що ЄС має зрозуміти важливість поточних подій та змінити ставлення для процедури розширення Євросоюзу для швидшого вступу України до нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: