МОЗ Німеччини не хоче відмовлятися від TikTok попри застереження щодо безпеки

Четвер, 2 березня 2023, 08:59

Міністерство охорони здоров'я Німеччини не планує відмовлятися від свого акаунту в TikTok з 144 800 підписників попри застереження співробітникам міністерств уникати китайського додатка на робочих пристроях.

Про це пише Politico, повідомляє "Європейська правда".

"TikTok не встановлюється і не використовується в офіційних цілях", - заявили в міністерстві.

І це незважаючи на те, що акаунт верифікований і регулярно оновлюється контентом за участю міністра охорони здоров'я Карла Лаутербаха, як, наприклад, нещодавнє відео від 20 січня під назвою "Поставте своє запитання Карлу Лаутербаху прямо тут, у коментарях".

Міністерство додало, що "використання не заборонене" і що воно веде акаунт TikTok з кількох телефонів, які не підключені до серверів міністерства.

TikTok не можна встановити на телефони міністерства, заявив його речник Себастьян Гюльде під час пресконференції цього тижня. Він не зміг пояснити, як міністерство керує акаунтом. Навіть після неодноразових запитів міністерство не змогло пояснити, як саме воно працює.

Міністерство охорони здоров'я розпочало свою кампанію в TikTok у березні 2020 року для боротьби з дезінформацією про COVID-19. На той час інші німецькі міністерства вже почали обмежувати використання популярної соціальної мережі.

У міністерстві внутрішніх справ додаток не можна отримати через мережу, а "встановлення на офіційні смартфони технічно максимально унеможливлено". Міністерство оборони заборонило додаток у квітні 2020 року, тоді як інші міністерства, такі як Мін'юст та Мінекономіки, заявили, що обмежують встановлення TikTok.

У міністерствах заявили, що їхні рішення були прийняті з урахуванням рекомендації німецького відомства з кібербезпеки, Федерального відомства з інформаційної безпеки (BSI).

Нагадаємо, Європейський парламент слідом за Європейською комісією та Радою ЄС заборонив використання соціальної мережі TikTok на службових пристроях і рекомендував євродепутатам видалити додаток зі своїх телефонів.

Західні уряди все більше стурбовані свідченнями того, що китайські технологічні компанії допомагають Комуністичній партії та її спецслужбам збирати величезні обсяги даних по всьому світу – з особливим акцентом на важливих політичних і безпекових об'єктах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.