Лідери G7 завчасно узгодили спільне комюніке: підтвердили непохитну підтримку України

Субота, 20 травня 2023, 11:16

Очільники держав "Групи семи" в суботу узгодили спільне комюніке за результатами саміту в Японії – за день до його завершення.

Про це йдеться в поширеному тексті комюніке, що опинився в розпорядженні "Європейської правди".

У документі лідери G7 підкреслили, що вони "більш ніж будь-коли об'єднані в рішучості дати раду глобальним викликам сьогодення та прокласти шлях до кращого майбутнього" з дотриманням Статуту ООН і міжнародного партнерства.

"Ми вживаємо конкретні кроки, щоб підтримувати Україну стільки часу, скільки їй буде потрібно на тлі незаконної агресивної війни з боку Росії", – підкреслюється в комюніке.

Лідери "Групи семи" підтвердили засудження Росії через її повномасштабну агресію проти України, що підважує основоположні норми, правила та принципи міжнародного співтовариства.

Заява лідерів G7 в Японії: Підтримка України не похитнеться

"Ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку України стільки, скільки буде потрібно для досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру", – зазначили вони.

У комюніке згадується окрема заява лідерів G7 щодо України, ухвалена у п’ятницю, у якій вони зобов'язуються "посилити дипломатичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку України, збільшити ціну для Росії та тих, хто підтримує її військові зусилля, і продовжувати протидіяти негативним наслідкам війни для решти світу, особливо для найбільш вразливих верств населення".

Серед інших цілей, які зобов’язались узяти на себе лідери "Групи семи", – посилення зусиль у сфері роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї, перехід до екологічно чистих джерел енергії, глобальна продовольча безпека та розбудова інфраструктури.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у суботу вранці прибув до Японії, де братиме участь у заходах у межах саміту "Групи семи".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: