Глава Євроради: Якщо Україна програє війну, це поставить під загрозу європейські цінності

Четвер, 22 лютого 2024, 09:23

Поразка України поставила б під загрозу європейські цінності, тому для Європи немає іншої альтернативи, окрім продовження підтримки Києва.

Про це заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель в інтерв'ю кільком ЗМІ, включаючи Euractiv, передає "Європейська правда".

"Поразка України не може бути варіантом, тому що ми всі розуміємо, що було б і які наслідки будуть, якщо це станеться", – сказав Мішель.

"Ніхто не може передбачити, якою буде внутрішня ситуація в Росії, але ясно, що якщо Україна програє цю війну, буде величезний ризик для наших цінностей", – додав він.

ЄС та його найвищі лідери чітко дали зрозуміти, що мають намір продовжувати підтримувати Київ, але поставки артилерійських боєприпасів сповільнилися, і існує невизначеність щодо наступного пакету військової допомоги з боку Брюсселя. Та Мішель не бачить інших варіантів, окрім продовження підтримки.

"Існує один план А – і тільки один – і це підтримка України", – сказав Мішель.

Після рішень про політичну та фінансову підтримку, ухвалених на двох попередніх самітах ЄС, очікується, що в березні лідери Євросоюзу домовляться про більш довгострокову військову допомогу Україні в рамках Європейського фонду миру, який використовують для відшкодування коштів державам-членам за поставлену зброю Україні.

Однак країни-члени ЄС поки що не дійшли згоди щодо реформування та поповнення фонду.

Відповідаючи на запитання, коли він очікує досягнення угоди, Мішель сказав, що це питання має бути вирішене "протягом наступних кількох тижнів", але не пізніше, ніж за столом переговорів лідерів ЄС на березневому саміті.

"Ми бачимо, що в США також є певні труднощі, і я щиро сподіваюся, що вони наслідуватимуть наш приклад, тому що ці гроші для України – це інвестиція в мир і стабільність", – сказав Мішель.

Відповідаючи на запитання, чи могла б Європа зробити більше для підтримки України за останні два роки, Мішель сказав: "Я був у центрі подій, які відбувалися в Україні. Я був у центрі прийняття рішень разом з 27 членами ЄС протягом останніх років, і з огляду на більш широку глобальну ситуацію, ми зробили багато".

"Чи достатньо цього? Ми повинні зробити ще більше, ми повинні продовжувати підтримувати Україну, ми повинні робити те, що необхідно", – сказав Мішель.

Хоча Мішель сказав, що війна ще далека від завершення, він чітко дав зрозуміти, що "ми зробили набагато більше, ніж могли собі уявити".

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що європейські країни повинні знайти шлях для закупівлі боєприпасів для України, яка їх терміново потребує.

А на Мюнхенській безпековій конференції Данія закликала Європу не ховатися за проблемами виробництва у постачанні зброї в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.