Саміт ЄС заявив про зупинку вступу Грузії в Євросоюз через "російський" закон

Новини — П'ятниця, 28 червня 2024, 08:02 —

Лідери країн-членів ЄС висловили серйозне занепокоєння останніми подіями в Грузії, зокрема, ухваленням скандального закону "Про прозорість іноземного впливу".

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у підсумковому рішенні саміту ЄС, перший день якого пройшов напередодні в Брюсселі.

Зокрема, лідери ЄС зазначили, що з ухваленням закону Грузія відступила від кроків, викладених у рекомендації Комісії щодо отримання статусу кандидата.

"Європейська рада закликає владу Грузії прояснити свої наміри, змінивши нинішній курс дій, який ставить під загрозу шлях Грузії до ЄС і де-факто призводить до зупинки процесу вступу", – наголошено у документі.

Реклама:

Також в ЄС закликали покласти край актам залякування, погроз і фізичних нападів на представників громадянського суспільства, політичних лідерів, громадських активістів і журналістів у Грузії.

Єврорада закликає грузинську владу забезпечити, щоб парламентські вибори цієї осені були вільними і чесними, і заохочує партнерів до суттєвого довгострокового і короткострокового спостереження за виборами.

Раніше високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель підтвердив, що в Європейському Союзі підготували пропозиції заходів проти Грузії в разі її подальшого антидемократичного курсу.

Крім того, ПАРЄ закликала Грузію негайно скасувати скандальний закон про "іноагентів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: