Керівна партія Сербії перемагає на місцевих виборах

Новини — Понеділок, 3 червня 2024, 08:59 —

Керівна партія Сербії за попередніми результатами перемогла опозицію у неділю на повторних виборах до міської ради Белграда та в інших містах країни.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє PTC.

За альянс на чолі з лояльною до президента Сербії Александра Вучича Сербською прогресивною партією (SNS) найбільше проголосували у Белграді, Ніші та Новому Саді, а також у більшості міст і муніципалітетів.

Згідно з неофіційним підрахунком голосів, проведеним соціологічними компаніями CESID та Ipsos, альянс з SNS на чолі здобуває 52,9% голосів у столиці.

Реклама:

Сам Вучич вже оголосив про перемогу SNS на місцевих виборах, інформує N1.

"Ми мали більшість у Белграді навіть після грудневих виборів, але ми відчували, що це недостатньо для легітимності, тому що деякі не хотіли створювати коаліцію з нами. Тепер замість 54 мандатів у нас буде 62-63", – сказав він.

Нагадаємо, у сербській столиці Белграді проводились повторні вибори, які були призначені після виявлених порушень під час голосування 17 грудня.

Офіційні результати дострокових виборів у Сербії, які пройшли 17 грудня 2023 року, показали, що SNS здобула переконливу перемогу на парламентських виборах і з меншою перевагою здобула більшість на муніципальних виборах у Белграді.

Опозиція, об'єднана у блок "Сербія проти насильства", закликала розслідувати порушення й провести повторні вибори у столиці Белграді, де виявила численні фальсифікації, а також збирала тисячі людей на акції протесту.

Європейський парламент 8 лютого ухвалив резолюцію, у якій заявив, що вибори в Сербії 17 грудня 2023 року не були проведені в справедливих умовах, і закликав до незалежного розслідування порушень.

Після цього 2 березня виконувач обов’язків мера столиці Сербії Александар Шапич оголосив про проведення нових виборів у Белграді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: