У Франції проходить другий тур парламентських виборів

Новини — Неділя, 7 липня 2024, 08:05 —

У Франції в неділю, 7 липня, проходить голосування у другому турі дострокових парламентських виборів.

Про це повідомляє "Європейська правда".

У другому турі беруть участь усі кандидати, які в першому турі отримали голоси щонайменше 12,5% зареєстрованих виборців. Перемагає той, хто набере найбільше голосів.

Виборчі дільниці у Франції відкриваються о 9:00 з Києвом і працюватимуть до 21:00. Після закриття останньої дільниці очікуються перші екзитполи.

Реклама:

Після першого туру виборів ультраправій партії "Національне об’єднання", лідеркою якої де-факто є Марін Ле Пен, пророкували абсолютну більшість.

Однак після того, як перед другим туром понад 200 кандидатів з усього політичного спектра погодилися зняти свої кандидатури з виборів, щоб розчистити шлях для тих, хто має кращі шанси перемогти кандидата від "Національного об'єднання" у своєму виборчому окрузі, шанси на отримання ультраправими абсолютної більшості знизились.

Останні опитування свідчать, що "Нацоб'єднання" все ж не отримає абсолютної більшості, що формальний лідер політсили Жордан Барделла називав умовою свого прем'єрства, однак cтане партією з найбільшим представництвом у парламенті.

Читайте детально на цю тему: Помилка Макрона, перемога "друзів Путіна": чи може Франція уникнути влади ультраправих

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: