GRECO: Україна має ефективно впровадити антикорупційні закони

Вівторок, 25 липня 2017, 13:26
Версія для друку Коментарі

Україна покращила свою законодавчу базу стосовно корупційних правопорушень, тепер ключовим завданням є впровадити законодавство на практиці.

Про це ідеться у додатку до другого звіту про дотримання законодавства в Україні антикорупційного органу Ради Європи GRECO (Група держав проти корупції), опублікованому 25 липня.

У GRECO дійшли висновку, що за шість років Україна виконала одинадцять з шістнадцяти рекомендацій щодо криміналізації корупційних правопорушень та прозорості партійного фінансування.

П'ять рекомендацій, щодо яких очікуються рішення, були розглянуті лише частково.

GRECO закликає Україну забезпечити, щоб у питанні прозорості виборчих фондів не було введення в оману, наприклад, "власними коштами" партій чи кандидатів. Також має гарантуватися незалежність НАЗК.

GRECO також підкреслює важливість координації між НАЗК та ЦВК щодо забезпечення ефективного моніторингу партійного фінансування та виборчих кампаній.

Повідомляється, що цією доповіддю GRECO завершує третій етап оцінки щодо України. Організація вже розпочала четвертий етап, який фокусуватиметься на запобіганні корупції стосовно членів парламенту, суддів та прокурорів. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

Ягланд без маски: генсек Ради Європи почав відкриту кампанію за "прощення" Росії

Навряд чи можна сказати, що нинішній генсек Ради Європи і до цього мав аж надто велику довіру в Києві. Але той рівень цинізму та маніпуляцій, який він висловив увечері 22 січня з трибуни Палацу Європи, провів риску, розділивши відносини з ним на "до" і "після"...

Дарія Гайдай, Центр "Нова Європа"

Новий балканський виклик: територіальна суперечка, що може заблокувати розширення ЄС

Територіальна суперечка між Хорватією та Словенією стала загрозою для всієї балканської політики ЄС. Якщо вже Словенія та Хорватія не можуть домовитися десятиліттями, то якими будуть переговори між Хорватією і Сербією?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter