GRECO: Україна має ефективно впровадити антикорупційні закони

Вівторок, 25 липня 2017, 13:26
Версія для друку Коментарі

Україна покращила свою законодавчу базу стосовно корупційних правопорушень, тепер ключовим завданням є впровадити законодавство на практиці.

Про це ідеться у додатку до другого звіту про дотримання законодавства в Україні антикорупційного органу Ради Європи GRECO (Група держав проти корупції), опублікованому 25 липня.

У GRECO дійшли висновку, що за шість років Україна виконала одинадцять з шістнадцяти рекомендацій щодо криміналізації корупційних правопорушень та прозорості партійного фінансування.

П'ять рекомендацій, щодо яких очікуються рішення, були розглянуті лише частково.

GRECO закликає Україну забезпечити, щоб у питанні прозорості виборчих фондів не було введення в оману, наприклад, "власними коштами" партій чи кандидатів. Також має гарантуватися незалежність НАЗК.

GRECO також підкреслює важливість координації між НАЗК та ЦВК щодо забезпечення ефективного моніторингу партійного фінансування та виборчих кампаній.

Повідомляється, що цією доповіддю GRECO завершує третій етап оцінки щодо України. Організація вже розпочала четвертий етап, який фокусуватиметься на запобіганні корупції стосовно членів парламенту, суддів та прокурорів. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Олександр Левченко, посол в Хорватії в 2010-2017 роках

Рецепти успіху в інформаційній війні з Росією: досвід українського посла

Ситуація в Криму погіршувалася з кожним днем, ставши хітом для місцевих медіа. Але навіть за такої ситуації на ефіри до телеканалів доводилося пробиватися з боями. Медійники розуміли, що український посол коментуватиме гостро, а російська сторона нервуватиме...

Геннадій Максак, для Європейської правди

Безпека для Східного партнерства: які зміни варто лобіювати Україні

До саміту "Східного партнерства" Україна підходить з повністю виконаними проміжними завданнями по розділу "Безпека" та на 50% досягнутими цілями, запланованими на період до 2020 року. Це дає підстави порушувати питання про поглиблення безпекової складової партнерства.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter