Уряд Молдови запитав у КС, хто буде "тимчасовим президентом" замість Додона

Четвер, 19 жовтня 2017, 16:24
Версія для друку Коментарі

Уряд Молдови направив звернення до Конституційного суду з проханням визначити, хто замість президента країни Ігоря Додона призначить міністра оборони.

Про це повідомляє Newsmaker.md.

У зверненні уряд просить КС визначити умови, при яких виправдано тимчасове виконання обов'язків президента країни при схваленні кандидатури міністра оборони, а також призначити того, хто виконає ці обов'язки.

Повідомляється, що рішення звернутися в КС Кабмін прийняв на спеціальному засіданні 19 жовтня.

В уряді зазначили, що запит направлений в КС для "подолання інституційної кризи, спровокованої президентом країни, який порушив свої конституційні обов'язки призначити міністра оборони після повторного висунення його кандидатури прем'єр-міністром".

"Склалася ситуація, коли необхідно тимчасове виконання обов'язків президента не на якийсь період часу, а для певної мети - призначення міністра оборони. Республіка Молдова - парламентська країна, і президент не може провокувати інституційну кризу та політичну нестабільність", - зазначив прем'єр країни Павел Філіп.

Спікер Андіан Канду повідомив, що рішення КС не торкнеться інших повноважень президента, його мандата або дій, що це всього лише спосіб розблокувати ситуацію, коли в країні майже рік немає міністра оборони.

Нагадаємо, 12 вересня прем'єр Молдови запропонував президенту Ігорю Додону кандидатуру Еуджен Стурзі на посаду міністра оборони, однак президент її відхилив. Пізніше глава уряду повторно висунув цю кандидатуру, але глава держави знову її відхилив. Кабмін звернувся в КС щоб з'ясувати, як діяти в таких ситуаціях.

17 жовтня Конституційний суд Молдови постановив, що для виконання функцій президента Молдови замість Ігоря Додона може бути призначений тимчасово виконуючий обов'язки глави держави.

У рішенні суду йдеться, що відмова Додона затвердити повторно висунутого прем'єром кандидата на пост міністра оборони - це порушення Конституції.

У своїй заяві Додон назвав дії Конституційного суду - "ще одним кроком до повної узурпації влади в країні".

Раніше президент Молдови Ігор Додон заявив, що президентський мандат був даний йому Богом.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Наталя Іщенко, для Європейської правди

Останній вирок трибуналу в Гаазі: сербський генерал відповість за геноцид

Справа Ратко Младича була останньою для Гаазького трибуналу. Після визначення покарання колишньому сербському командиру в компетенції суду залишається лише розгляд апеляцій. Дехто з тих, хто пройшов через судовий процес у Гаазі, вже повернулися до активного політичного життя.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: У найближчі дні Україна може втратити 600 мільйонів євро

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter