Мадрид хоче відсторонити уряд Каталонії і провести в автономії вибори

Субота, 21 жовтня 2017, 15:20
Версія для друку Коментарі

Уряд Іспанії вирішив відсторонити від влади главу каталонського уряду Карлеса Пучдемона та весь його кабінет.

Про це заявив прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой, виступаючи після спеціального засідання уряду, на якому обговорювали застосування статті 155 Конституції Іспанії, повідомляють іспанські ЗМІ, зокрема, El Pais.

Іспанський уряд звернеться до Сенату з проханням відсторонити Женералітет Каталонії (регіональний уряд – Ред.), зокрема, главу уряду Карлеса Пучдемона та керівників департаментів регіонального уряду.

Крім того, Мадрид виступає за проведення позачергових виборів не пізніше ніж за півроку. Рахой зазначив, що голосування має відбутися якнайшвидше.

"Моя воля - оголосити вибори, щойно ми повернемось до нормального життя", - сказав Рахой.

Крім того, іспанський уряд хоче обмежити функції парламенту Каталонії. Зокрема, щоб він не міг пропонувати кандидатури у новий уряд чи схвалювати "антиконституційні ініціативи".

У своєму виступі Рахой підкреслив, що застосування статті 155 не було бажанням чи наміром Мадрида, але, за його словами, "жодна демократична держава не може миритися з порушенням закону". Рахой наголосив, що автономія та самоуправління Катанонії таким чином не призупиняються.

Тепер запропоновані іспанським урядом заходи повинен схвалити Сенат.  Голосування заплановане на 27 жовтня.

Як повідомлялось раніше, уряд Іспанії вирішив застосувати статтю 155 Конституції "для відновлення законності та забезпечення прав і свобод усіх каталонців". На такий крок уряд у Мадриді пішов після того, як лідер Каталонії не дав чіткої відповіді, проголосив він раніше незалежність регіону чи ні.  

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Наталя Іщенко, для Європейської правди

Останній вирок трибуналу в Гаазі: сербський генерал відповість за геноцид

Справа Ратко Младича була останньою для Гаазького трибуналу. Після визначення покарання колишньому сербському командиру в компетенції суду залишається лише розгляд апеляцій. Дехто з тих, хто пройшов через судовий процес у Гаазі, вже повернулися до активного політичного життя.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: У найближчі дні Україна може втратити 600 мільйонів євро

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter