Популісти виграли вибори в Чехії, до парламенту пройшли 9 партій: остаточні результати

Неділя, 22 жовтня 2017, 09:18
інфографіка
Версія для друку Коментарі

Партія мільярдера Андрія Бабіша "Акція невдоволених громадян" (ANO) впевнено перемогла на виборах до нижньої палати парламенту Чехії.

Про це свідчить результат голосування після підрахунку 100% голосів виборців, повідомляє IDnes.

Популістична партія ANO, заснована одним із найбагатших людей Чехії та колишнім міністром фінансів Андрієм Бабішем, отримала 29,64% голосів виборців і 78 із 200 місць у парламенті. Бабіш тепер стане новим прем’єром, але для створення більшості його партії необхідно формувати коаліцію з іншими партіями.

На другому місці – євроскептична Громадянська демократична партія (ODS) – у неї 11,32% голосів виборців (25 депутатів).

натисніть для збільшення 

Третьою фінішувала нова політична сила "Партія піратів" - 10,79% голосів (22 депутати). Вона виступає проти обмеження громадянських прав. Серед пунктів їх програми – боротьба за вільніший доступ до інформації, легалізація легких наркотиків, заборона засобів моніторингу за громадянами тощо. Окремі провідні члени партії мають відкрито проросійські погляди, зокрема – у питанні Донбасу.

Праворадикальна SPD фінішувала четвертою з результатом 10,64% голосів. Партія та її лідер Томіо Окамура не приховують бажання зняти санкції із РФ та фактично не заперечують російського фінансування.

Комуністична партія Чехії та Моравії, яка багато місяців поспіль намагалася блокувати ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною, посіла п’яте місце з 7,76% голосів.

Розгромним став результат для Соціал-демократичної партії влади. Вона посіла шосте місце і отримала лише 7,27% голосів та матиме 15 депутатів у парламенті.

До нижньої палати парламенту увійдуть ще три політичні сили - Християнсько-демократичний союз-Чехословацька народна партія (KDU-ČSL), що набрала 5,8% голосів, правоцентристська ТОР 09 – 5,31% і партія "Мери та незалежність" (STAN) - 5,18% голосів.

Нагадаємо, Бабіш після виборів заявив, що не вестиме переговори про формування уряду з проросійськими партіями, які потрапили до парламенту.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter