Популісти виграли вибори в Чехії, до парламенту пройшли 9 партій: остаточні результати

Неділя, 22 жовтня 2017, 09:18
інфографіка
Версія для друку Коментарі

Партія мільярдера Андрія Бабіша "Акція невдоволених громадян" (ANO) впевнено перемогла на виборах до нижньої палати парламенту Чехії.

Про це свідчить результат голосування після підрахунку 100% голосів виборців, повідомляє IDnes.

Популістична партія ANO, заснована одним із найбагатших людей Чехії та колишнім міністром фінансів Андрієм Бабішем, отримала 29,64% голосів виборців і 78 із 200 місць у парламенті. Бабіш тепер стане новим прем’єром, але для створення більшості його партії необхідно формувати коаліцію з іншими партіями.

На другому місці – євроскептична Громадянська демократична партія (ODS) – у неї 11,32% голосів виборців (25 депутатів).

натисніть для збільшення 

Третьою фінішувала нова політична сила "Партія піратів" - 10,79% голосів (22 депутати). Вона виступає проти обмеження громадянських прав. Серед пунктів їх програми – боротьба за вільніший доступ до інформації, легалізація легких наркотиків, заборона засобів моніторингу за громадянами тощо. Окремі провідні члени партії мають відкрито проросійські погляди, зокрема – у питанні Донбасу.

Праворадикальна SPD фінішувала четвертою з результатом 10,64% голосів. Партія та її лідер Томіо Окамура не приховують бажання зняти санкції із РФ та фактично не заперечують російського фінансування.

Комуністична партія Чехії та Моравії, яка багато місяців поспіль намагалася блокувати ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною, посіла п’яте місце з 7,76% голосів.

Розгромним став результат для Соціал-демократичної партії влади. Вона посіла шосте місце і отримала лише 7,27% голосів та матиме 15 депутатів у парламенті.

До нижньої палати парламенту увійдуть ще три політичні сили - Християнсько-демократичний союз-Чехословацька народна партія (KDU-ČSL), що набрала 5,8% голосів, правоцентристська ТОР 09 – 5,31% і партія "Мери та незалежність" (STAN) - 5,18% голосів.

Нагадаємо, Бабіш після виборів заявив, що не вестиме переговори про формування уряду з проросійськими партіями, які потрапили до парламенту.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Наталя Іщенко, для Європейської правди

Останній вирок трибуналу в Гаазі: сербський генерал відповість за геноцид

Справа Ратко Младича була останньою для Гаазького трибуналу. Після визначення покарання колишньому сербському командиру в компетенції суду залишається лише розгляд апеляцій. Дехто з тих, хто пройшов через судовий процес у Гаазі, вже повернулися до активного політичного життя.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: У найближчі дні Україна може втратити 600 мільйонів євро

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter