У ЄС погодились збільшити витрати на протидію російській пропаганді

Вівторок, 14 листопада 2017, 10:05
Версія для друку Коментарі

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС погодились збільшити ресурси для боротьби із втручанням у європейські справи, яке здійснює Росія.

Про це повідомляє Euractiv.

"Я звернулася до міністрів з проханням підтримати мій запит щодо збільшення людських та фінансових ресурсів, спрямованих на боротьбу з дезінформацією та пропагандою з-за кордону", - заявила очільниця європейської дипломатії Федеріка Могеріні після засідання глав МЗС ЄС.

За словами Могеріні, вона отримала повну підтримку міністрів щодо своєї пропозиції.

"Тепер ми будемо перевіряти, чи будуть міністри фінансів слідувати вказівкам глав МЗС у найближчі тижні", - повідомила вона журналістам, водночас не надавши подробиць щодо часових рамок реалізації цієї ініціативи та обсягу виділених ресурсів.

Міністри погодились, що після серії сплеску фальшивих новин під час французьких виборів та кризи у Каталонії потрібно вжити заходів для протидії такому новому типу загрози, який надходить з боку іноземних суб’єктів, що базуються у Росії.

Міністри дали "зелене світло" у відповідь на вимогу Європарламенту, який попросив "збільшити фінансування для протидії дезінформаційним кампаніям і кібератакам", а також сприяти "об'єктивному" представленню ЄС його сусідам та на Західних Балканах.

Нагадаємо, Єврокомісія планує презентувати стратегію боротьби з пропагандою та дезінформацію весною наступного року. Для її підготовки виконавчий орган розпочав громадські консультації

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter