У ЄС погодились збільшити витрати на протидію російській пропаганді

Вівторок, 14 листопада 2017, 10:05
Версія для друку Коментарі

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС погодились збільшити ресурси для боротьби із втручанням у європейські справи, яке здійснює Росія.

Про це повідомляє Euractiv.

"Я звернулася до міністрів з проханням підтримати мій запит щодо збільшення людських та фінансових ресурсів, спрямованих на боротьбу з дезінформацією та пропагандою з-за кордону", - заявила очільниця європейської дипломатії Федеріка Могеріні після засідання глав МЗС ЄС.

За словами Могеріні, вона отримала повну підтримку міністрів щодо своєї пропозиції.

"Тепер ми будемо перевіряти, чи будуть міністри фінансів слідувати вказівкам глав МЗС у найближчі тижні", - повідомила вона журналістам, водночас не надавши подробиць щодо часових рамок реалізації цієї ініціативи та обсягу виділених ресурсів.

Міністри погодились, що після серії сплеску фальшивих новин під час французьких виборів та кризи у Каталонії потрібно вжити заходів для протидії такому новому типу загрози, який надходить з боку іноземних суб’єктів, що базуються у Росії.

Міністри дали "зелене світло" у відповідь на вимогу Європарламенту, який попросив "збільшити фінансування для протидії дезінформаційним кампаніям і кібератакам", а також сприяти "об'єктивному" представленню ЄС його сусідам та на Західних Балканах.

Нагадаємо, Єврокомісія планує презентувати стратегію боротьби з пропагандою та дезінформацію весною наступного року. Для її підготовки виконавчий орган розпочав громадські консультації

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?

Віктор Савінок, для Європейської правди

Два поганих варіанти: що чекає на Німеччину після краху коаліційних переговорів

Попри численні компроміси, коаліційні переговори у Німеччині завершилися провалом – насамперед внаслідок загравання вільних демократів із ультраправими. Єдиною альтернативою уряду меншості є перевибори, однак суттєвим чином існуючий розклад місць у Бундестазі навряд чи зміниться.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter