Парламент Македонії затвердив албанську мову другою офіційною

Четвер, 11 січня 2018, 16:21
Версія для друку Коментарі

Парламент Республіки Македонія прийняв закон "Про використання мов", який визначає албанську мову в якості другої офіційної.

Про це повідомляє македонське агентство МИА.

Закон підтримали 69 зі 120 депутатів парламенту. Документ розширює офіційне використання албанської мови по всій країні. Це має полегшити взаємодію етнічної албанської меншини з державними установами. Етнічні албанці становлять чверть 2-мільйонного населення країни.

Попередній закон, який був прийнятий в результаті мирної угоди 2001 року про припинення збройного конфлікту між етнічними албанцями та урядовими силами, передбачав офіційне використання албанської мови лише в районах, де албанська меншість становила більше 20% населення.

Опозиційна партія VMRO-DPMNE виступила проти закону, заявивши, що він є "неконституційним і дискримінаційним щодо македонської мови та інших мов, якими розмовляють мешканці країни". Опозиційні депутати не були присутні під час голосування.

Закон ще має підписати президент країни Георге Іванов і поки невідомо, чи зробить він це. Видання Kurir зазначає, що Іванов у новорічному звернення згадав про цей закон, заявивши, що через короткострокові політичні моменти ставляться під сумнів довготривалі інтереси Республіки Македонія та македонського народу.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Cергій Сидоренко, Європейська правда

Чи скасують безвіз Україні: що не так у боротьбі Брюсселя за антикорупційний суд

"Європейська правда" має підстави стверджувати, що реальної загрози безвізу через антикорупційний суд немає. Чим можна це підтвердити та що може втратити Україна, якщо ігноруватиме вимоги партнерів – читайте у нашій статті...

Офіс віце-прем’єра з питань євроінтеграції

Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС

Ніхто не гарантує, що продукти, які потрапили у продаж, є безпечними. Навіть свіжий кефір чи ковбаса можуть виявитися не просто неякісними, а й шкідливими... Недостатньо збільшити лише кількість товарів із написом "Made in Ukraine" у крамницях за кордоном...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter