NASAMS в Україні, Польща визнала РФ терористами, податок на відбудову України: новини дня

Дайджест
Середа, 26 жовтня 2022, 21:40

Польща визнала владу РФ терористичним режимом. 

Тим часом, Росія шукає можливості для збільшення терору. Так, намагаються завербувати членів корпусу командос Національної армії Афганістану. А на полі інформаційного бою використовує фото 10-річної давнини, заявляючи про намір України створити "брудну бомбу". Хоча, як сказав державний секретар США Ентоні Блінкен, РФ раніше не раз приписувала іншим дії, які готується вжити сама.

Генсек НАТО закликав Росію продовжити зернову угоду. За його словами, протягом місяців російські сили блокують українські порти, створивши найгіршу продовольчу кризу за багато років.

До хороших новин. Сполучені Штати передали Україні перші системи протиповітряної оборони NASAMS. НАТО та Румунія навчатимуть українських парамедиків, а Австралія направить інструкторів до Британії навчати військових ЗСУ і передасть 30 Bushmaster.

Всі важливі і цікаві новини дня 26 жовтня – у нашому дайджесті.

Також підписуйтеся і на наш Telegram-канал - так зручніше отримувати дайджести та іншу важливу і цікаву інформацію!

Щодо терористичного режиму Росії

Сенат Польщі одноголосно, 85 голосами, ухвалив резолюцію про визнання влади Російської Федерації терористичним режимом.

У резолюції сенатори вказують що російські окупанти тероризують мешканців українських міст, бомбардуючи цивільні об'єкти.

"Бандити в російській формі катують і вбивають військовополонених та цивільних на окупованих територіях. Вони викрадають українських дітей, депортують, переселяють і відправляють українських громадян на далеку периферію Росії", - йдеться в резолюції.

Тим часом, Росія шукає шляхи для підсилення своїх терористичних атак проти України. Для цього, у тому числі, шукає додаткових найманців.

Члени корпусу командос Національної армії Афганістану, які пройшли підготовку у Великій Британії та США, отримують пропозиції приєднатися до російських збройних сил.

На їхню думку, поповнення командос може мати значний вплив на поле бою.

Приблизно від 20 до 30 тисяч добровольців-командос залишилися в Афганістані, коли Захід виводив війська з країни минулого року.

Одне з джерел Foreign Policy сказало: "У них немає країни, немає роботи, немає майбутнього. Їм нічого втрачати".

Деякі джерела припустили, що до 10 тисяч колишніх командос можуть прийняти пропозицію після того, як з ними зв'яжуться через WhatsApp і Signal.

Щодо "брудної бомби"

Міністерство закордонних справ Росії використало фотографії словенських урядових презентацій 10-річної давнини, заявляючи про намір України створити "брудну бомбу".

Зображення використовувалося в лекціях фахівців та інформаційних матеріалах і були доступні для широкого загалу.

Генсек НАТО назвав абсурдом заяви Кремля про підготовку України до використання "брудної бомби".

Сполучені Штати повідомили про наслідки використання Росією ядерної зброї особисто російському президенту Владіміру Путіну.

Коментуючи твердження російської сторони про нібито підготовку Україною "брудної бомби", державний секретар США Ентоні Блінкен назвав це "черговою вигадкою", нагадавши, що РФ раніше не раз приписувала іншим дії, які готується вжити сама.

Щодо "зернової угоди" 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба виступив зі спеціальною заявою через ситуацію із зерновою ініціативою, наголошуючи, що затримка суден відбувається виключно через дії російської сторони.

Як повідомляла "Економічна правда", внаслідок того, що Росія затримує інспекції суден на вхід та вихід з українських морських портів, черга на прохід "зерновим коридором" вже перевищила 170 суден.

Генсек НАТО закликав Росію продовжити зернову угоду.

"Ми закликаємо Росію продовжити зернову угоду ООН, укладену за сприяння Туреччини, і забезпечити продовження постачання продовольства тим, хто потребує цього найбільше", - сказав Столтенберг.

"Протягом місяців російські сили блокують українські порти, створивши найгіршу продовольчу кризу за багато років", - додав генсек.

Україна-Німеччина 

Президент України Володимир Зеленський та президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на зустрічі у Києві домовилися про підтримку партнерства міст та символічний патронат Штайнмаєра над відбудовою Чернігівщини.

Про це йдеться у комюніке Офісу президента та спільній заяві за підсумками зустрічі президентів 25 жовтня.

Також на зустрічі Зеленський просив Штайнмаєра посприяти тому, щоб Бундестаг визнав Голодомор геноцидом українського народу.

На тему Німеччини слід додати, міністерка оборони Крістіне Ламбрехт звернулася до швейцарської колеги Віоли Амгерд із проханням дозволити реекспорт 35-міліметрових снарядів для зенітних самохідних артилерійських установок Gepard.

У зверненні Ламбрехт зазначає, що українські сили використовують установки Gepard насамперед для захисту критичної інфраструктури та убезпечення морських портів, з яких експортується збіжжя з України.

Співголова Соціал-демократичної партії Німеччини Саскія Ескен виступає за запровадження податку на багатство з метою отримати кошти на відновлення України після війни.

А ще Німеччина схвалила суперечливі інвестиції Китаю в порт Гамбурга.

Допомога Україні 

Голова американської компанії Raytheon Technologies повідомив, що Сполучені Штати передали Україні перші системи протиповітряної оборони NASAMS.

"Ми нещодавно доставили дві системи NASAMS. Ми передали їх уряду кілька тижнів тому і сьогодні їх розгортають в Україні", - сказав Гейс.

НАТО та Румунія навчатимуть українських парамедиків, а Австралія направить інструкторів до Британії навчати військових ЗСУ і передасть 30 Bushmaster.

Франція передала ДСНС 18 автомобілів в рамках операції "Корабель для України".

Глава МЗС Естонії запевнив, що країна має боєприпаси для відправки Україні.

Президент України Володимир Зеленський розповів, що співпраця з Ізраїлем щодо надання даних про іранські дрони почалася кілька днів тому.

Коментуючи інформацію про передачу Ізраїлем розвідданих щодо іранських дронів, Зеленський сказав, що Україна - на початку шляху співпраці з Ізраїлем.

Водночас, за словами Зеленського, він розраховує на велику підтримку з ізраїльської сторони.

"Ізраїль знає, що таке війна. Ми вважаємо, що Ізраїль має більше підтримувати Україну. Ми чекаємо на це ще з 24 лютого. Ми бачимо, що ізраїльський народ підтримує українців, але нам потрібне політичне лідерство Ізраїлю", - резюмував він.

Командувач ЗС Литви проти передачі Україні гаубиць та системи ППО: можливості вичерпані.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні під час виступу в Сенаті в середу наголосила, що підтримує продовження військової допомоги Україні як єдину умову можливого досягнення миру Києва та Москви.

Тим часом, ЄС закликає країни-члени до спільних закупівель нової зброї замість переданої Україні.

Разом з тим, командувач Збройних сил Литви Вальдемарас Рупшис заявив, що на наступному засіданні Державної ради оборони країни він запропонує не передавати Україні самохідні гаубиці PzH 2000 і системи ППО NASAMS.

"Ті можливості, які у нас є, перебувають на тій межі, коли ми вже не можемо віддавати", - сказав Рупшис журналістам на полігоні у Пабраді в середу.

Молдова

США ввели санкції проти проросійської партії Молдови "Шор" та її лідера Ілана Шора, які організовують антиурядові протести.

Мін'юст Молдови розгляне можливість ліквідації зазначеної партії.

Не партією "Шор" єдиною. Голова Партії регіонів Молдови і Конгресу молдавських діаспор у Росії Алєксандр Калінін збирає взуття і теплий одяг для російських солдатів, які воюють в Україні, а також допомогу для цивільного населення окупованих українських територій.

Інше: санкції Ірану

Глава Мюнхенської конференції: більше не слід виключати членство України в НАТО.

Молдова ініціювала рідкісну зустріч із представниками Придністров’я через енергокризу.

Нідерланди розслідують повідомлення про неофіційні "поліцейські відділки" Китаю в країні.

Норвезький Тромсе розірвав побратимські зв'язки з трьома містами Росії через війну в Україні.

У Чехії невідомі зафарбували пральну машину на пам’ятнику червоноармійцю і вибачились за вандалів.

У Гданську після обурення у соцмережах скасували презентацію книжки Дугіна.

Іран запровадив санкції проти євродепутатів і ЗМІ, які нібито підтримують протести в країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: