Олександр Краєв

експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Всі публікації автора
Метастази Brexit: куди заведуть Північну Ірландію нові масові протести
Вуличні протистояння у Північній Ірландії змусили згадати про криваві події 1960-х. Чи можливе втягнення регіону в новий громадянський конфлікт?
Повернення Британії: як Сполучене Королівство планує посилити свій вплив у світі
Лондон прагне довести свій статус одного зі світових лідерів. Такі амбіції коштують недешево – проте Велика Британія на них не заощаджуватиме.
51-й штат Америки: чому рішення щодо Пуерто-Рико здатне змінити США
Надання Пуерто-Рико статусу штату змінить не лише кордони, але й політичні розклади у США, позбавивши Республіканську партію шансів на більшість у Сенаті. 
Одужання від Трампа: що несе зміна президента США
Перемога Байдена дала Республіканській партії шанс на оновлення. Чи скористається вона ним і яке майбутнє чекає на Дональда Трампа?
Підсудний Трамп: що чекає на президента США після відставки
Події 6 січня поставили питання: як демократичним інституціям реагувати на такі ворожі дії і яким має бути ступінь відповідальності президента. 
Життя після Brexit: як відбулось остаточне "розлучення" Британії та ЄС
Лондону та Брюсселю вдалося уникнути хаосу в перші дні після виходу Британії зі спільного ринку ЄС. Проте справжні проблеми ще попереду.
Brexit на Різдво: як Британія та ЄС домовилися уникнути "жорсткого" розлучення
Переговори між Лондоном та Брюсселем вкотре дійшли кризової фази, вихід з якої знайшли буквально в останні години до Різдва.  
Санкції та допомога Україні: що включає військовий бюджет США і чому Трамп хоче його ветувати
Китай та Росія відверто фігурують у військовому бюджеті як вороги США, в одному рядку із Північною Кореєю та Іраном.
Шотландський удар по Британії: чи отримає Единбург другий шанс на незалежність
Чи буде достатньо волі у шотландських націоналістів, щоб нав’язати Лондону свій ультиматум: або максимально м’який Brexit, або вихід зі складу Королівства?
Кого атакує РФ: що показав "російський" звіт британської розвідки
Як російські спецслужби діють у західних країнах, і як їм протистояти? Відповіді на ці питання отримала Британія, опублікувавши спеціальний звіт парламентського Комітету з питань нацбезпеки.
Уряд із двома прем'єрами: яку ціну сплатить Ірландія за вихід із політичної кризи
Коаліція непримиренних політичних суперників – досить буденна річ у сьогоднішній Європі. А як щодо урядової коаліції із плановою ротацією прем'єра? Таку ціну Ірландія платить за вихід із політичної кризи.
Випробування карантином: з якими новими викликами зіткнулася Британія
Відмова запроваджувати карантин, запізній розворот, а потім – неочікуване стрімке пом'якшення карантинних обмежень… Чи дійсно Борис Джонсон справляється з пандемією?
Борис із вірусом: як Британія із хворим прем'єром змінила стратегію протидії епідемії
Британія, яка однією з останніх у Європі запровадила жорсткий карантин, нині демонструє згуртованість перед "коронавірусним" викликом. Втім, чи не були ці кроки запізніми?
Втримати Белфаст: чому Британії все важче зберегти у своєму складі Північну Ірландію
Британський уряд має лише пару років, щоб зберегти Північну Ірландію у складі Сполученого Королівства. Поступова зміна етнічного балансу грає на користь прихильників єдиної Ірландії.
Трамп зраду не прощає: як президент США мститься за свій імпічмент
Відразу після зняття звинувачень президент Дональд Трамп почав мститися. Чого варто чекати Сполученим Штатам й усьому світу після процесу імпічменту?