Україна запроваджуватиме стандарти ЄС при створенні інфраструктури геопросторових даних

Середа, 11 березня 2015, 19:38

При створенні інфраструктури геопросторових даних Україна запроваджуватиме єдині для країн-членів Європейського Союзу стандарти, передбачені директивою INSPIRE.

Це в майбутньому дозволить Україні безперешкодно інтегруватися в єдину європейську та світову інфраструктуру просторових даних, повідомляє сайт Кабміну.

Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії і кадастру Максим Мартинюк наголосив, що при розбудові державної політики України у сфері геодезії і картографії виходити слід з того, що підписання угоди про асоціацію з ЄС вимагає прискорення інтеграції у світовий та європейський інформаційний простір.

В Україні триває робота над проектом Закону України "Про національну інфраструктуру геопросторових даних".

Важливу роль для України відіграє також членство в EuroGeographics – асоціації національних картографічних, кадастрових та реєстраційних організацій Європи, в Європейському відділенні Комітету з глобального управління геопросторовою інформацією UNGGIM, а також партнерство з Об’єднаним науково-дослідним інститутом Єврокомісії JRC.

Зокрема, EuroGeographics сьогодні допомагає вітчизняним фахівцям бути в курсі усіх європейських сучасних картографічних, геодезичних та геоінформаційних технологій та відслідковувати тенденції розвитку галузі.

Директива INSPIRE Європейського Союзу, що набула чинності 15 травня 2007 року, зобов’язує всіх членів ЄС створити в мережі Інтернет інфраструктуру просторових даних, яка б сприяла стандартизованому обміну географічною інформацією.

EuroGeographics – це міжнародна некомерційна організація, представницький орган та членська асоціація національних картографічних, кадастрових та реєстраційних організацій Європи. Вона об’єднує всі без винятку європейські країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.

НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді

Тепер протяжність наземного кордону Росії та НАТО зросте більше ніж удвічі, а Балтійське море перетвориться на "внутрішнє озеро НАТО"...