Суд Нідерландів першим у світі зобов'язав скоротити шкідливі викиди на 25%

Середа, 24 червня 2015, 13:07

Голландський суд зобов'язав уряд скоротити викиди парникових газів щонайменше на 25% до 2020 року. Це перше подібне судове рішення в світі, яке може стати прецедентом для інших країн.

Про це повідомляє ВВС.

Суд розглянув справу від фонду Urgenda, подану від імені майже 900 голландських громадян, які стверджували, що уряд зобов'язаний захищати своїх громадян від небезпеки зміни клімату.

Активісти стверджували, що, якщо не прийняти термінових кроків щодо скорочення викидів, то вже в наступній половини цього століття це призведе до екстремальних погодних умов, скорочення кількості льодовиків і нестачі продовольства і води.

Захисники навколишнього середовища також подали заяви до судів Бельгії та Філіппін.

ЄС зобов'язався скоротити викиди на 40% до 2030 року, тоді як США пообіцяли минулого місяця зменшити викиди вуглецю на 26-28% до 2025 року.

Тим не менш, аналітики кажуть, що обіцянок, які дають напередодні укладення глобальної угоди в грудні в Парижі, не досить, щоб зупинити глобальне підвищення температури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.